EN

16.11.2020, 08:23 Wersja do druku

Lublin. Ministerstwo przyznało pieniądze kulturze. Beata Kozidrak dostała więcej niż Filharmonia Lubelska

Inne aktualności

To rządowe środki, które mają pomóc kulturze przetrwać pandemię. Wicepremier Piotr Gliński już się tłumaczy z przyznanych dotacji, bo na liście są np. dwa zespoły disco polo.

To jedno z działań rządu, które ma pomóc w przetrwaniu pandemii koronawirusa. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego właśnie ogłosiło, kto może liczyć na spore dotacje.

W sumie, złożono aż 2 246 wniosków o przyznanie pomocy. To samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność artystyczną.

I tak ponad 94,7 mln zł otrzyma 144 samorządowych instytucji artystycznych. 38,5 mln zł trafi do 306 organizacji pozarządowych. Blisko 91 mln zł zasili konta 448 przedsiębiorców, a 175,2 mln zł otrzymają firmy z branży zaplecza scenotechnicznego.

Pieniądze otrzymały także lubelskie instytucje. Teatr Muzyczny w Lublinie zainkasował 541,9 tys. zł, Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie 754,1 ty.zł a Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie 125 tys. zł . Plastyk Jarosław Koziara otrzymał 42,9 tys. zł.

To nie koniec, bo na liście jest też Beata Kozidrak. Tak, ta Beata Kozidrak. Firma Beata Art Beata Pietras otrzymała 750 tys. zł. A Bajm Andrzej Pietras 613 tys.zł. Zespół Bracia (Cugowscy) otrzymali 121,9 tys. zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ministerstwo przyznało pieniądze kulturze. Beata Kozidrak dostała więcej niż Filharmonia Lubelska

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

sko

Data publikacji oryginału:

16.11.2020

Wątki tematyczne