EN

24.06.2021, 08:56 Wersja do druku

Łódź. Monopolis otwiera galerię sztuki

Inne aktualności

Po teatrze i muzeum przyszedł czas na galerię sztuki. W Monopolis otworzono Art. Galery z fotografiami, obrazami i rzeźbami łódzkich artystów.

- Udostępniliśmy kolejną przestrzeń dla sztuki w Monopolis, bo Monopolis to coś więcej niż miejsce, w którym można smacznie zjeść i w którym jest praca. To miejsce, dla którego sztuka jest bardzo ważna - podkreślał Krzysztof Witkowski, prezes Virako podczas oficjalnego otwarcia Art. Galery w Monopolis.

Swoje prace prezentują tu łódzcy artyści: Daniela Kryśka Jałkiewicz, Darek Fiet, Jerzy Maciej Koba i Sylweriusz Koperkiewicz.
Dzieła sztuki na sprzedaż

Wystawę tworzą obrazy, fotografie, rzeźby, a także prace designerskie. Dlatego, jak podkreślał, Jerzy Maciej Koba, jeden ze współtwórców wystawy, każdy znajdzie w galerii cenny dla siebie wątek.

- Sztuka jest często postrzegana jako dekoracja, a możemy ją rozpatrywać na wielu poziomach, tu uczymy ludzi patrzenia na sztukę. Cieszę się też z połączenia biznesu i sztuki, to jest bezcenne, że tego typu miejsca pojawiają się na mapie Łodzi i są dostępne dla ludzi - podkreślał artysta.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Fotografia, rzeźba i obrazy łódzkich artystów. Monopolis otwiera galerię sztuki

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Łódź” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksandra Pucułek

Data publikacji oryginału:

24.06.2021