EN

3.06.2021, 18:45 Wersja do druku

Łódź. Czerwiec w Teatrze Nowym

Czerwiec w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi:

"Kto nie ma nic, ten może wszystko" / fot. HaWa

Inne aktualności

Nowy czyta bajki!

Zapraszamy do wysłuchania bajek polskich pisarzy w wykonaniu i interpretacji naszych aktorów! Na stronie internetowej Teatru znajdziecie już Państwo bajki w wykonaniu Adama Mortasa, Jolanty Jackowskiej, Pawła Audykowskiego, Marii Gładkowskiej, Dariusza Kowalskiego, Wojciecha Oleksiewicza, Gracjana Kielara, Agnieszki Korzeniowskiej, Barbary Dembińskiej i Aleksandry Posielężnej. A będą jeszcze kolejne.

Zobacz wideo.

Poznajcie naszych Marzycieli - „Sześć zer”

To już przedostatnia opowieść o etiudach, które tworzą spektakl „Kto nie ma nic, ten może wszystko" (prapremiera 11 i 12 czerwca o godzinie 19:15 na Małej Scenie). „Sześć zer” to zainspirowana historią Stanisława z Łodzi, opowieść o doświadczeniu wygrania miliona w totolotka, a następnie roztrwonieniu niemal wszystkich pieniędzy w ciągu kilku lat. Konkretna, jednostkowa historia poddana fikcjonalizacji, służy tu jako krytyczne narzędzie komentujące neoliberalne i kapitalistyczne założenia współczesnego społeczeństwa sukcesu. Czy można przegrać wygrywając? Albo czy przegrywając można wygrać? To opowieść o potencjale tkwiącym w porażce, a także konsekwencjach zbyt łatwo spełniających się marzeń. Za reżyserię tej części odpowiada Wojtek Rodak - Student III roku reżyserii teatralnej w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz absolwent produkcji filmowej w Szkole Filmowej w Łodzi. Współpracował w teatrze jako asystent reżysera z Łukaszem Kosem, Wiktorem Rubinem, Michałem Borczuchem i Moniką Strzępką. Na swoim koncie ma także aktorskie role w spektaklu dyplomowym „Lovecraft" w Teatrze Studyjnym w Łodzi oraz „Neron" w Teatrze Powszechnym w Warszawie. W lutym 2020 roku zadebiutował spektaklem „Żeglarz" Jerzego Szaniawskiego w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. W maju 2020 roku zrealizował projekt online „Wnętrze” wg dramatu Maurice Maeterlincka w Starym Teatrze w Krakowie, a pod koniec sierpnia odbył rezydencję artystyczną w ramach Sopot Non-Fiction, gdzie realizował projekt „Przebudzeni”. W swojej praktyce artystycznej wciąż poszukuje własnego języka i form ekspresji - choć bliskie są mu tematy społecznie zaangażowane, queer art czy działania konceptualne w zakresie performansu i sztuki nowoczesnej. Obsada: Monika Buchowiec, Krzysztof Pyziak, Piotr Seweryński.

Zachęcamy do dołączenia do naszego prapremierowego wydarzenia na Facebooku, gdzie możecie Państwo zobaczyć jakie atrakcje dla Was przygotowaliśmy - https://fb.me/e/1vbuVkiim

Najbliższy spektakl po prapemierze gramy
19 czerwca/ godz. 19:15/ KUP BILET

Mała Scena ul. Zachodnia 93

Amant wraca na czerwony dywan!

13 czerwca o godzinie 19:15 zagramy dla Państwa spektakl „Amant na czerwonym dywanie". Jest to autorski monodram Wojciecha Oleksiewicza. Aktor przygotował dla Państwa specjalne zaproszenie.

13 czerwca/ godz. 19:15/ KUP BILET

Mała Scena ul. Zachodnia 93

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne