EN

19.05.2021, 08:37 Wersja do druku

Łódź. 15. urodziny Manufaktury już w weekend. W planach jarmark włoski, spektakl teatralny i koncert Urszuli Dudziak

Inne aktualności

Już w najbliższy weekend rozpocznie się świętowanie 15. urodzin Manufaktury. Jedną z atrakcji przygotowanych dla mieszkańców będzie koncert Urszuli Dudziak. Bilety na niego można wygrać w konkursie "Gazety Wyborczej".Od najbliższego piątku najpopularniejsze centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Łodzi - Manufaktura - zacznie świętować swoje 15. urodziny. Z tej okazji przygotowano dla mieszkańców szereg atrakcji.
Teatr Powszechny w Manufakturze

Jedną z nich będzie prapremiera spektaklu teatralnego Teatru Powszechnego "Dobra zmiana" w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. Będzie to pierwsze po lockdownie plenerowe przedstawienie teatru.

- „Dobra zmiana” to komedia, której akcja rozgrywa się w Łodzi, a sztuka zbudowana jest wokół pomocy domowej - Nadii. W dotychczasowych spektaklach była ona postacią porządkującą rzeczywistość i to ona rozwiązywała problemy, mając receptę na wszystko. W najnowszej premierze jest inaczej: Nadia staje się elementem gry i musi sobie w tej sytuacji poradzić – zapowiada Jakub Przebindowski. - Sztuka jest komentarzem do współczesności. Pogubienie, hipokryzja, pomieszanie wartości to tylko niektóre ze spraw, którym komediowo przyglądamy się w „Dobrej zmianie” – dodaje reżyser.


Sztuka zostanie zagrana na deskach plenerowej sceny na rynku Manufaktury zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godz. 16 i 19.

Jak zdobyć bilety? Wystarczy we wtorek o godz. 14 lub 18 udać się na stoisko „Stacja Teatr Powszechny w Manufakturze”, gdzie na mieszkańców będą czekać aktorzy i dyrekcja Teatru Powszechnego. To oni za darmo rozdadzą po 250 podwójnych zaproszeń. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Spacer śladami Izraela Poznańskiego

W niedzielę o 12 i 15 odbędzie się również urodzinowy spacer śladami Izraela Poznańskiego zorganizowany przez Muzeum Fabryki.

Co się działo się na terenie Manufaktury, kiedy nie było tam centrum handlowego? Kto ponad sto lat temu urzędował w budynku, w którym teraz mieści się Starbucks? Co kiedyś znajdowało się na dachu dzisiejszego hotelu Andel’s? Jakie sekrety skrywa rodziny Poznańskich? Na te i inne pytania odpowiedzą przewodnicy ubrani w stroje z epoki, wcielający się w role Izraela Poznańskiego i jego żony Leonii.

Spacer jest bezpłatny i odbywać się będzie co niedzielę. Trwa około godzinę. Zbiórka - przy wejściu do kina Cinema City.
Włoskie przysmaki na rynku Manufaktury

A po spacerze można będzie zatrzymać się przy jednym ze stoisk jarmarku włoskich specjałów „Fiere del Gusto&buon Gusto”, który zawita na rynku Manufaktury już 20 maja.

Na spacerowiczów będzie czekać ponad 400 wyrobów produkowanych w rodzinnych zakładach m.in. w Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Apulii: makarony, sery, oliwy z oliwek, wędliny czy włoskie słodycze.

Jarmark potrwa do połowy czerwca. Będzie czynny każdego dnia od 12 do 20.
Manufaktura zaprasza na koncert Urszuli Dudziak

Pierwsze urodzinowe wydarzenie będzie jednak miało miejsce już w piątek, 21 maja - o godz. 19 na deskach plenerowej sceny na rynku Manufaktury wystąpi Urszula Dudziak, polska wokalistka i kompozytorka jazzowa. Wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość, znana ze swojego charakterystycznego głosu artystka kojarzona jest m.in. z wykonania utworu Papaya z 1976 roku. Na swoim koncie ma ponad 20 płyt solowych i stworzonych we współpracy z innymi artystami m.in. Michałem Urbaniakiem.

Koncert Urszuli Dudziak będzie bezpłatny, ale biletowany, a liczba miejsc ze względów epidemiologicznych będzie ograniczona.

- Miejsca siedzące zostaną rozstawione zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego, a goście będą mogli też skorzystać z punktów do dezynfekcji - zapowiada biuro prasowe centrum.

Na widowni będzie mogło zasiąść 300 osób.
Konkurs "Gazety Wyborczej" i Manufaktury. Wygraj bilety na Urszulę Dudziak

30 podwójnych zaproszeń mogą zdobyć czytelnicy "Gazety Wyborczej". Wystarczy, że w środę między 12 a 16 odpowiedzą na pytanie "Dlaczego to akurat Ty powinieneś otrzymać bilet na koncert Urszuli Dudziak w Manufakturze?", które zostanie zadanie w poście opublikowanym na Facebooku "Gazety Wyborczej" w Łodzi.

Najciekawsze odpowiedzi wybrane przez jury zostaną nagrodzone podwójnym zaproszeniem na piątkowy koncert. Ich autorzy zostaną o tym powiadomieni w czwartek po godz. 16.00 w wiadomości prywatnej. Bilety będzie można odebrać w Punkcie Informacji Manufaktury (parter, wejście główne od strony rynku) do czwartku do godz. 22.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

15. urodziny Manufaktury już w weekend. W planach jarmark włoski, spektakl teatralny i koncert Urszuli Dudziak

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Lena Gontarek

Data publikacji oryginału:

19.05.2021