EN

18.06.2021, 07:58 Wersja do druku

Kraków. W sobotę miasto zamieni się w wielką teatralną scenę. Noc Teatrów

Inne aktualności

63 spektakle, w tym siedem przedstawień plenerowych, 12 teatrów instytucjonalnych oraz ponad 30 teatrów i grup nieinstytucjonalnych – w nocy z 19 na 20 czerwca, za sprawą 14. edycji Nocy Teatrów, Kraków stanie się wielką sceną teatralną.

Przedstawienia w ramach tegorocznej Nocy Teatrów będą się odbywać zarówno w salach krakowskich teatrów, jak też w plenerze: na Rynku Głównym, na terenie Areny Garden przy TAURON Arenie Kraków i w przestrzeni kompleksu Wesoła.

Co znajdziemy w programie wydarzenia?

„Born by Boney M” w reżyserii Krzysztofa Głuchowskiego to propozycja przygotowana na Noc Teatrów przez teatr Słowackiego. "Rasputin", "Rivers of Babylon", "Ma Baker", "DaddyCool" – każdy z nas zna te hity, każdy nieraz przy nich tańczył, każdy – choć nie każdy się przyzna – je sobie śpiewał. Boney M.

Na deskach Krakowskiego Teatru Scena STU zaprezentowany zostanie spektakl „Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni” w reż. Łukasza Fijała. W tym przepełnionym nostalgią i humorem spektaklu odbędziemy podróż w czasie przy pomocy skeczów i piosenek znanych z legendarnego „Kabaretu Starszych Panów” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Repertuar dwóch dżentelmenów w cylindrach po dziś dzień stanowi doskonałe remedium na wszelkie problemy i sprawia, że nawet „gdy szron na głowie i nie to zdrowie, to w sercach ciągle maj!”

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

W sobotę Kraków zamieni się w wielką teatralną scenę. 14. edycja Nocy Teatrów

Źródło:

„Dziennik Polski” online