EN

8.10.2020, 08:32 Wersja do druku

Kraków. W e-Kinie Pod Baranami bezpłatny pokaz dokumentu o Pilchu i spotkanie z biografką pisarza

Inne aktualności

13 października Kino Pod Baranami zaprasza wszystkich wielbicieli polskiej literatury do bezpłatnego udziału w wirtualnym pokazie dokumentalnego "Filmu o Pilchu", w reżyserii Adama Lewandowskiego.

Pokaz, będący częścią cyklu „Otwarte E-Kino”, odbędzie się na platformie www.e-kinopodbaranami.pl, a towarzyszyć mu będzie spotkanie online z reżyserem Adamem Lewandowskim oraz z Katarzyną Kubisiowską, autorką książki "Pilch w sensie ścisłym. Pierwsza biografia". Rozmowę poprowadzi Łukasz Wojtusik. Dostęp do wydarzenia jest nieodpłatny.

Październikowy pokaz w ramach cyklu „Otwarte E-Kino” skupi się wokół postaci zmarłego niedawno pisarza Jerzego Pilcha, będącego bohaterem dokumentu Adama Lewandowskiego Film o Pilchu. Filmowy portret literata tworzą jego przyjaciele – między innymi Janusz Głowacki, Andrzej Grabowski, Andrzej Stasiuk oraz Wojciech Kuczok – którzy wskazują na charakterystyczne cechy warsztatu pisarza i jego pozaartystyczne pasje. Narrację uzupełniają wypowiedzi samego bohatera, który wspomina czasy dzieciństwa i młodości oraz szczególną rolę Krakowa w swoim życiu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Co ty wiesz o Pilchu? W e-Kinie Pod Baranami bezpłatny pokaz dokumentu o Pilchu i spotkanie z biografką pisarza

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne