EN

3.11.2020, 08:46 Wersja do druku

Kraków. Protest środowisk artystycznych i kreatywnych

Inne aktualności

Od kilkunastu dni po ulicach polskich miast przetaczają się protesty osób, które nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Do Strajku Kobiet przyłączyli się studenci, swój protest przeciwko nagłemu zamknięciu lokali wyraża także branża gastronomiczna. Dziś do protestujących dołączyło środowisko artystyczne i kreatywne.

2 listopada ulicami Krakowa, Warszawy, Szczecina, Wrocławia i Trójmiasta przeszły protesty środowisk artystycznych. W Krakowie "spacer" artystów rozpoczął się na Rynku.

"Zwracam się do artystów wszelkich profesji, ludzi związanych na co dzień z kulturą i sztuką, muzyków, pracowników teatrów, muzeów, galerii, performerów, realizatorów, a także odbiorców efektów pracy wyżej wymienionych tysięcy ludzi. Po raz kolejny w tym roku próbuje się pogrzebać kulturę, a wraz z nią dziesiątki tysięcy ludzi, dla których to nie tylko pasja, ale też praca, która pozwala utrzymać rodzinę, zapłacić rachunki i po prostu żyć godnie z tego, co się kocha i na doskonalenie czego poświeciło się lata pracy. Jeżeli nasz głos nie zabrzmi w końcu w przestrzeni publicznej, jeżeli nie wykrzyczymy naszego prawa do uczciwej pracy, bo nie chcemy głodowych zapomóg, wolimy uczciwie zapracować na swoje utrzymanie, to przez kolejne lata będziemy najbardziej pomiatanymi grupami zawodowymi" - tłumaczą swój protest środowiska artystyczno-kreatywne.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Protest Kobiet. Dziś w Krakowie "spacer" środowisk artystycznych i kreatywnych

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Wątki tematyczne