EN
26.02.2022, 15:04 Wersja do druku

Kraków. Pomoc dla Ukrainy. Włącza się Teatr im. Słowackiego - rusza punkt przy ul. Radziwiłłowskiej 3

Inne aktualności

Salam Lab - Laboratorium Pokoju i Teatr im. Słowackiego otwierają punkt interwencyjny dla obywateli Ukrainy. Siedzibą będzie należący do teatru Dom Rzemiosł Teatralnych przy Radziwiłłowskiej 3.

- Jeśli jako osoba z Ukrainy szukasz noclegu tymczasowego, potrzebujesz coś zjeść, odpocząć, odnaleźć się w Krakowie - przyjdź do punktu interwencyjnego przy Radziwiłłowskiej 3. Jesteśmy tu 24 godziny na dobę po to, aby pomagać - zapewnia Karol Wilczyński, prezes stowarzyszenia Salam Lab - Laboratorium Pokoju, jeden z pomysłodawców inicjatywy.

Reagować na bieżąco

W budowę centrum zaangażował się Teatr im. Słowackiego. Zespół zdecydował się przekazać potrzebującym jedną ze scen - Dom Rzemiosł Teatralnych. - To o tyle dobre miejsce, że zlokalizowane blisko dworca głównego. Osoby, które przyjadą do Krakowa pociągiem, będą mogły szybko przetransportować się do punktu. Tutaj dowiedzą się m.in., jak poruszać się po Krakowie, jaką pomoc otrzymać i gdzie można jej szukać. Wszyscy potrzebujący będą mogli też przespać się czy skorzystać z zaplecza sanitarnego - mówi Mateusz Janicki, aktor Teatru im. Słowackiego, współtwórca punktu. Dodaje, że dotychczas do Krakowa przyjeżdżają obywatele Ukrainy, którzy orientują się, co robić i gdzie się udać. - Zagubionych Ukraińców jest na razie na szczęście niewielu, być może będzie ich więcej. Chodzi o to, by reagować i pomagać na bieżąco.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Pomoc dla Ukrainy. Włącza się Teatr im. Słowackiego - rusza punkt przy ul. Radziwiłłowskiej 3

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kraków” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

MG

Data publikacji oryginału:

26.02.2022

Wątki tematyczne