EN

26.08.2021, 12:12 Wersja do druku

Kraków. „Piękno jedności” - wyjątkowa wystawa celebrująca trzydziestolecie niepodległości Ukrainy w Willi Decjusza

Inne aktualności

24 sierpnia 1991 roku Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła Deklarację Niepodległości. Polska była pierwszym krajem, który tę niepodległość uznał. Instytut Kultury Willa Decjusza i Stowarzyszenie Willa Decjusza włączają się w celebrowanie tego ważnego dla Ukrainy jubileuszu za sprawą wystawy "Piękno jedności". Pisze Paweł Gzyl w Dzienniku Polskim.

„Piękno jedności" to projekt połączenia tradycji kulturalnych i artystycznych między Ukrainą i Polską. Znani przedstawiciele świata polskiej kultury – aktorzy, dziennikarze, literaci zostali zaproszeni do udziału w sesji zdjęciowej, przygotowanej przez Stepana Rudyka, ukraińskiego fotografa mieszkającego w Polsce. Wśród uczestników znaleźli się m.in: Andrzej Seweryn, Daniel Olbrychski, Julia Fiedorczuk, Anna Seniuk, Bohdan Zadura, Justyna Sobolewska, którzy wystąpili w autentycznych strojach z końca XIX i początku XX wieku reprezentujących różne regiony Ukrainy.

- Tradycyjne kostiumy, które możemy podziwiać na wystawie to prawdziwe ukraińskie skarby. Te autentyczne stroje ludowe z końca XIX i początku XX wieku pochodzące z różnych części Ukrainy. Na sesję do Warszawy przywieźli je z Kijowa fachowcy z Ukrainian Institute of Fashion History – mówi pomysłodawczyni projektu z Fundacji Ukraińskie Centrum Informacyjne. - Ważne dla nas było to, że wszystkie zdjęcia zostały zrobione przez ukraińskiego fotografa mieszkającego w Polsce.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kraków. „Piękno jedności” - wyjątkowa wystawa celebrująca trzydziestolecie niepodległości Ukrainy w Willi Decjusza

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Paweł Gzyl

Data publikacji oryginału:

25.08.2021 13:38

Wątki tematyczne