EN

13.04.2024, 10:12 Wersja do druku

Kraków. Mieczysław Grąbka spoczął na Rakowicach. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy krakowian

Inne aktualności

12 kwietnia na Cmentarzu Rakowickim odbyły się uroczystości pogrzebowe Mieczysława Grąbki. Aktora związanego przez ponad 40 lat ze Starym Teatrem, pedagoga Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie żegnały tłumy mieszkańców oraz koledzy i koleżanki ze sceny. Pisze Anna Piątkowska w „Dzienniku Polskim”.

- Będzie z nami, będziemy widzieć jego oczy. Będziemy widzieć jego charakterystyczną sylwetkę, słyszeć jego głos i będziemy patrzeć na jego mistrzowskie, mistrzowskie aktorstwo” – mówiła podczas uroczystości pogrzebowych aktorka Ewa Kaim.

"Na scenie Starego Teatru pojawił się już w wieku lat trzynastu w przedstawieniach Jerzego Jarockiego i Andrzeja Wajdy. Aktor harmonijnie łączy wyrazisty styl z mistrzostwem warsztatowym, wrażliwość i wysublimowane poczucie humoru z charakterystycznością. Znakomity głos, słuch absolutny, zdolności parodystyczne, opanowanie pantomimy połączone z aktorską wyobraźnią, temperamentem i autoironicznym dystansem – zaowocowały dziesiątkami ról w jego niepowtarzalnej interpretacji" - żegnał aktora Stary Teatr.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Mieczysław Grąbka spoczął na Rakowicach. W ostatniej drodze towarzyszyły mu tłumy krakowian

Źródło:

„Dziennik Polski” online

Link do źródła

Autor:

Anna Piątkowska

Data publikacji oryginału:

12.04.2024