EN

10.09.2020, 16:04 Wersja do druku

Kraj. "Giselle" z Teatru Balszoj w Multikinie

KLASYKA W NOWEJ ODSŁONIE: „GISELLE” W WYKONANIU BALETU BOLSZOJ JUŻ 15 WRZEŚNIA W MULTIKINIE

Inne aktualności

Multikino przyzwyczaiło już miłośników baletu do tego, że latem prezentuje najchętniej oglądane balety Teatru Bolszoj. Tym razem tzw. „letnie powtórki” z uwagi na lockdown widzowie mogą oglądać nieco później niż zazwyczaj, idea pozostała jednak bez zmian. W ramach cyklu już we wtorek, 15 września o godz. 18:00 w wybranych kinach sieci będzie można zobaczyć „Giselle” – jeden z najpiękniejszych baletów XIX wieku.

„Giselle” to nie lada gratka dla miłośników tańca. Tytuł należy do baletowej klasyki, w kolejnych wystawieniach jest od lat podziwiany na całym świecie. 15 września Multikino zaprezentuje to klasyczne dzieło w nowej choreografii Aleksieja Ratmańskiego (znanego m. in. z „Korsarza”, którego w Multikinie można było zobaczyć w ubiegłym roku).

Wiejska dziewczyna Giselle zakochuje się w przystojnym młodzieńcu, nie wiedząc, że to książę Albert w przebraniu. Książę nie może ożenić się z ubogą panną, ma już zresztą narzeczoną. Gdy prawda wychodzi na jaw, Giselle umiera z rozpaczy i dołącza do wił – duchów dziewcząt, które zmarły przed ślubem. Nocą, w scenerii leśnego cmentarza, Giselle powstaje z grobu i jeszcze raz spotyka Alberta, którego na miejsce jej spoczynku przywiodły wyrzuty sumienia. Młodzieniec jest jednak w niebezpieczeństwie… 

Aleksiej Ratmański spojrzał na kanoniczny balet z nowej perspektywy i stworzył zachwycającą inscenizację, w której znana historia nieszczęśliwie zakochanej dziewczyny urzeka na nowo. 

Na balet „Giselle” zapraszamy 15 września o godz. 18:00 do kin sieci Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Stary Browar), Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Multikino Młociny, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Wrocławiu i Zabrzu.

Patronami medialnymi spektakli baletowych w Multikinie są: ZWIERCIADŁO, SENS, e-teatr.pl, TerazTeatr.pl.

Bilety już w sprzedaży w kasach kin i na multikino.pl.

15.09.2020 | wtorek| 18:00
Giselle

muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Aleksiej Ratmański

Organizator: Multikino S.A.

Producent: Pathé Live

Dystrybutor: www.nazywowkinach.pl


Przedstawienie trwa około 2 godzin i 30 minut.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne