EN
13.08.2021, 16:13 Wersja do druku

Kołobrzeg. Koncert galowy festiwalu opery i operetki „Muzyka dla wszystkich

Inne aktualności

Regionalne Centrum Kultury zaprasza w sobotę o godz. 20 do amfiteatru, na spotkanie z artystami wywodzącymi się z łódzkiego środowiska muzycznego.

W jubileuszowym koncercie z okazji X. Lecia Festiwalu Opery i Operetki „Muzyka dla wszystkich" wystąpią znani z poprzednich edycji festiwalu artyści: Dorota Wójcik - sopran, Aleksandra Chacińska -sopran, Dominika Kobalczyk - sopran, Monika Kupryciuk -sopran , Łukasz Załęski - tenor, Mirosław Niewiadomski - tenor, Dawid Kwieciński - tenor, Ziemowit Wojtczak - baryton, Andrzej Kostrzewski -baryton.

Solowe partie taneczne wykonywać będą Beata i Adam Grabarczykowie, a wśród tańców pojawią się m.in. Kankan Jakuba Offen-bacha i Libertango Astora Piazzoli. Jeśli zaś chodzi o muzykę wokalną w kołobrzeskim amfiteatrze usłyszeć będzie można cały przekrój od polskiej muzyki operowej, poprzez przeboje światowych operetek i musicali, pieśni neapolitańskie aż po piosenki włoskie i evergreeny światowej muzyki i tańca.

Nad muzyczną stroną koncertu galowego czuwa dyrektor muzyczny i dyrygent Piotr Wujtewicz, nad całością dyrektor artystyczny jednocześnie dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej Jerzy Wolniak. Również tym razem udało się go zaprosić do prowadzenia koncertu galowego festiwalu - wydarzenia, którego Jerzy Wolniak jest twarzą i dzięki którego staraniom kołobrzeska publiczność może obcować z dziełami wielkich kompozytorów opery i operetki na wyciągnięcie ręki już całą dekadę. Impreza jest biletowana.

Bilety w cenie 20 zł są do nabycia w kasie RCK przy ul. Solnej i, przed wejściem do amfiteatru w dniu koncertów od godz. 18.00 i na kupbile-cik.pl.

Koncert jest zapowiadany już na sobotę o godz. 20

14 sierpnia 2021

Amfiteatr, godz. 20.00

Tytuł oryginalny

Koncert galowy festiwalu opery i operetki „Muzyka dla wszystkich

Źródło:

Głos Koszaliński Nr 187

Wątki tematyczne