24.07.2020, 12:16 Wersja do druku

Kielce. "Dżemik Session", czyli wakacyjny cykl programów Teatru TeTaTeT

Mirosław Bieliński, Magdalena Daniel i Teresa Bielińska, fot. mat. teatru

Inne aktualności

Teatr TeTaTeT przygotował specjalne wydanie programów online pod nazwą „Dżemik Session”. To cykliczne spotkania z ludźmi ze świata kultury i nie tylko. Teresa i Mirosław Bielińscy jako gospodarze programu prowadzą ciekawe rozmowy na różne tematy przy tytułowym dżemiku i herbatce w typowo letnim anturażu -  na słonecznych tarasach Kieleckiego Centrum Kultury.

Program dostępny będzie na kanale YouTube Teatru TeTaTeT. Premiera każdego odcinka odbywać się będzie w czwartki. Program udostępniany będzie także na facebooku Teatru. Do rozmów będą zapraszać różnych gości.Pomysł realizacji programu zrodził się w związku z trwającą pandemią koronawirusa i brakiem możliwości tradycyjnych spotkań z publicznością podczas spektakli. Gościem pierwszego odcinka programu jest aktorka i wokalistka Magdalena Daniel - znana ze spektakli „Umrzeć ze śmiechu” oraz „#KochajmySię!”.


Pomysłodawcą i realizatorem programu jest Paweł Olszacki, współpracujący z teatrem TeTaTeT w działaniach marketingowych.

„Dżemik Session” to  format, który powstał spontanicznie podczas rozmowy z Teresą i Mirosławem Bielińskimi oraz Marcinem Brykczyńskim. Z założenia ma pozwolić widzowi poznać teatr od kulis z perspektywy samych aktorów. Dzięki ich opowieściom odbiorca może dowiedzieć się jak radzą sobie ze stresującymi sytuacjami na scenie lub w jaki sposób przygotowują nową sztukę. Cykl rozmów Teatru TeTaTeT  to skarbnica wiedzy podszyta dobrym humorem” - tłumaczy Paweł Olszacki.


Teatr TeTaTeT rozpoczął także planowanie kolejnego sezonu teatralnego. Twórcy mają nadzieję że wkrótce sytuacja pandemiczna zacznie się stabilizować i będą mogli rozpocząć działalność w standardowych warunkach.


„W naszych założeniach jest wiele ciekawych projektów. W ciągu kilku najbliższych miesięcy chcielibyśmy rozpocząć przygotowania do kolejnych produkcji. Jednakże pandemia koronawirusa stawia przed nami pewne ograniczenia i obostrzenia, dlatego chcielibyśmy przygotować spektakle będące mniejszymi formami artystycznymi. W naszych założeniach mamy kilka tytułów, które bierzemy pod uwagę. Już wkrótce podamy więcej szczegółów. Oprócz nowych produkcji, do repertuaru powrócą także dotychczasowe tytuły spektakli takie jak „Umrzeć ze śmiechu”, „Prawda”, „#KochajmySię!” czy „Bóg jest kobietą o jednej piersi”. W spektaklach pojawią się także nowe twarze. Prowadzimy rozmowy z aktorami, którzy chcieliby podjąć z nami współpracę i wystąpić w spektaklach. Już dziś możemy powiedzieć, że będą pewne niespodzianki.” - zapewnia Teresa Bielińska


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne