EN
1.10.2022, 15:34 Wersja do druku

Katowice. Zatańczą tancerze ze świata. Podsumowanie projektu „The Roots of Dance / Korzenie tańca”

Inne aktualności

W niedzielę, 2 października w Miejskim Domu Kultury Szopienice-Giszowiec odbędzie się pokaz podsumowujący warsztaty realizowane w ramach 3. edycji projektu „The Roots of Dance / Korzenie tańca”. Pisze Marta Odziomek w „Gazecie Wyborczej - Katowice”.

"The Roots of Dance / Korzenie tańca" to projekt, którego celem jest popularyzacja polskiego tańca tradycyjnego oraz promocja tańca współczesnego. Poprzez wymianę doświadczeń tancerze z partnerskich krajów poszukują źródeł tańca w innych kulturach tradycyjnych.

Podsumowaniem tegorocznej, trzeciej edycji jest wizyta zagranicznych uczestników projektu w Polsce. Do Polski przyjechali tancerze z takich krajów jak Meksyk czy Indie. 

Uczestnicy 3. edycji projektu w ramach podsumowania od 23 września spotykali się z lokalnymi, tradycyjnymi społecznościami artystycznymi na terenie Beskidu Żywieckiego i Podhala, by czerpać z ich śpiewu i tańca.

Następnie wzięli oni udział w warsztatach choreograficznych w Białym Dunajcu, Łodygowicach i Katowicach, których efekty zostaną zaprezentowane na finalnym pokazie 2 października w Katowicach - w Miejskim Domu Kultury Szopienice-Giszowiec.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Tancerze ze świata zatańczą w Katowicach. Podsumowanie projektu "The Roots of Dance / Korzenie tańca"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Odziomek

Data publikacji oryginału:

01.10.2022