EN

11.07.2022, 19:57 Wersja do druku

Janowo. „Sokrates w piaskownicy”. Edukacyjna bajka okazją do rodzinnego filozofowania w Wiosce Artystycznej

W ramach Teatru Dla Dzieci, na letniej scenie Wioski Artystycznej Janowo do końca tygodnia, czyli do piątku 15 lipca (nie tylko) najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć przedstawienie „Sokrates w piaskownicy” Teatru Małe Mi. Lalkowi bohaterowie - Sophia i Philo - rozmawiają na takie tematy, jak Miłość i Złość, Odwaga i Strach, Zabawa i Nuda, Dzieci i Dorośli, Piękno i Brzydota, a także Szczęście i Nieszczęście. Ich pytania skłaniają do rodzinnego filozofowania, zadawania kolejnych pytań i odpowiadania na nie…

mat. organizatora

Inne aktualności

To spektakl poruszających tematy uniwersalnych wartości, zachowań i emocji, które towarzyszą nam w życiu. Przedstawienie dla dzieci, rodziców, dziadków i opiekunów, powstało na bazie scenariusza Sławy Tarkowskiej. Jego podstawą były wywiady przeprowadzone z dziećmi z różnych środowisk i miejscowości w całej Polsce, w ramach Stypendium MKiDN 2019.

- Spektakl jest dla dzieci od lat 2 do 102. Zachęca do wspólnej rozmowy, do patrzenia na świat w sposób niekonwencjonalny - mówi Sława Tarkowska. - Będziemy poruszać różne życiowe tematy, które w każdej sytuacji są ważne. Tak naprawdę na cokolwiek spojrzymy, to jest to temat do rozmowy.

Przedstawienie składa się z sześciu etiud, każda z nich jest odrębną formą teatralną z dedykowaną scenografią, muzyką i piosenkami Kasi Jackowskiej-Enemuo oraz Antka Sojki.

Sława Tarkowska to absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie - Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Tyflopedagogiki na APS i Studium Socjoterapii w Warszawie. To także aktorka, animatorka kultury i współtwórczyni teatru „K3” nagradzana za zmysł plastyczny i kontakt z widzami. Od 8 lat tworzy autorski Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi - profesjonalny, uważny i otwarty na potrzeby młodych widzów oraz ich opiekunów. Teatr, który bawi i uczy, przemawia środkami o wysokiej kulturze nie infantylizując treści ani formy. Prezentuje różne formy animacji, żywego planu oraz autorską wielofunkcyjną scenografię; wykorzystuje sztukę opowiadania, ruch sceniczny i muzykę graną oraz śpiewaną na żywo. Współpracuje z artystami sztuk wszelakich. Muzycznie z Karoliną Cichą, Jackiem „Budyniem” Szymkiewiczem, Jackiem Mazurkiewiczem, scenograficznie z Mikołajem Maleszą, Katarzyną Samosiej, Markiem Janiakiem, reżysersko teatr wspierał Piotr Bikont.

***

Wioska Artystyczna Janowo to kulturalno-artystyczne miejsce w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy będą się tam pojawiać na trzech scenach, na których zagrają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.

Bilety na spektakle dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występami.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne