EN
8.03.2022, 17:46 Wersja do druku

Internet. „SzaIone nożyczki. Reżim sanitarny” Teatru Kwadrat online

Hit Teatru Kwadrat dostępny na VOD przez 24 godziny od momentu zakupu.

mat. teatru

Inne aktualności

„Szalone nożyczki” to kultowy spektakl, który nie schodzi z afisza Teatru Kwadrat od przeszło 20 lat, nieustająco ciesząc się ogromną popularnością wśród widzów. Teraz można go także obejrzeć bez wychodzenia z domu, dzięki platformie VOD Teatru Kwadrat.

Historyczne przedstawienie „Szalone nożyczki. Reżim sanitarny” - dostępne teraz wyłącznie online - zostało zarejestrowane w maju 2020 roku, kiedy to teatry były zamknięte dla publiczności. Wystawiana w tych szczególnych okolicznościach sztuka naszpikowana została licznymi odniesieniami do panującej wówczas sytuacji epidemicznej. Stąd dopisek „Reżim sanitarny” w tytule spektaklu.

Pierwsza z dwóch transmisji na żywo odbyła się w dniu odmrożenia salonów fryzjerskich, druga zaledwie tydzień później, gromadząc przed ekranami rekordową publiczność, blisko 20 tysięcy widzów.

Akcja sztuki „Szalone nożyczki” toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek – Tonia Wziętego (nazwisko mówi samo za siebie), który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. Nieoczekiwany zwrot akcji ujawnia wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy.

W obsadzie: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Jacek Łuczak, Grzegorz Wons, Andrzej Andrzejewski i Marcin Piętowski.

Spektakl dla widzów od 16 roku zycia.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne