EN

18.09.2020, 09:03 Wersja do druku

Idzie nowe w kulturze w Lublinie. Sala prób dla każdego

mat. Teatru NN

- Będziemy tworzyć program laboratorium teatralnego dla młodych aktorów, ale też dla amatorów. Po drugie będziemy pielgrzymować z teatrem w region – mówi o nowym projekcie CK Rafał Koziński, dyrektor programowy i artystyczny Centrum Kultury w Lublinie.

Dla kogo jest nowy ministerialny program, z którego do Centrum Kultury trafi 400 tys. zł?

Przestrzenie Sztuki to nowatorski program skierowany do miłośników i twórców teatralnych zainicjowany i koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Idea projektu opiera się na wsparciu już istniejących ośrodków kultury. Przestrzenie Sztuki (cztery dla teatru i cztery dla tańca) powstaną w siedmiu polskich miastach: Lublinie, Katowicach, Kielcach, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie i Zielonej Górze.

W Lublinie takim miejscem do tworzenia sztuki teatralnej przez twórców niezależnych, nieformalnych grup teatralnych czy NGO będzie Centrum Kultury. W obu dziedzinach – teatrze i tańcu.

Jak się udało przekonać ministerstwo, by fundusze (po 200 tys. zł na taniec i teatr) trafiły właśnie do Centrum Kultury?

Obecnie w CK działa kilka zespołów teatralnych pracujących w różnych kontekstach. Jest teatr współczesny, eksperymentalny, teatry dla młodzieży, seniorów i dzieci. Każdy z nich z wieloma nagrodami na koncie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Idzie nowe w kulturze w Lublinie. Sala prób dla każdego

Źródło:

„Dziennik Wschodni” online

Link do źródła

Autor:

Agnieszka Mazuś

Data publikacji oryginału:

18.09.2020