EN

22.07.2021, 10:10 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Filharmonia Gorzowska będzie miała przez rok dwoje dyrygentów

Inne aktualności

Od razu wyjaśniamy - oprócz stałego dyrygenta Przemysława Fiugajskiego, orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej poprowadzi też rezydentka Sabrina Stachel.

Dlaczego orkiestra Filharmonii Gorzowskiej będzie miała dwoje dyrygentów? Bo filharmonia wystartowała w konkursie „Dyrygent - rezydent” i została jedną z sześciu instytucji w Polsce, która została jego laureatem. Dzięki temu na jeden sezon współpracę z orkiestrą rozpocznie młoda zdolna dyrygentka Sabrina Stachel.

- W nadchodzącym sezonie artystycznym będzie ona doskonaliła swoje umiejętności w dziedzinie dyrygentury pod okiem maestro Przemysława Fiugajskiego. W sezonie 2021/2022 poprowadzi samodzielnie trzy koncerty (symfoniczny, oratoryjny oraz familijny), natomiast w czterech koncertach symfonicznych asystować będzie dyrygentom prowadzącym orkiestrę - informuje Urszula Śliwińska, rzecznik Filharmonii Gorzowskiej. Dodaje, że program „Dyrygent - rezydent” - ogłoszony przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca - powstał, aby ułatwić młodym dyrygentom nabywanie praktyki poprzez stworzenie im możliwości pracy i bezpośredniego kontaktu z zawodowym zespołem orkiestrowym. Celem programu jest promocja młodych polskich dyrygentów oraz zachęcenie profesjonalnych instytucji, w tym filharmonii, do podejmowania z nimi współpracy. W projekcie mogą uczestniczyć absolwenci lub osoby posiadające licencjat na wydziale dyrygentury symfoniczno-operowej do dwóch lat od ukończenia studiów magisterskich lub otrzymania stopnia licencjata.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Filharmonia Gorzowska będzie miała przez rok dwoje dyrygentów

Źródło:

„Gazeta Lubuska” nr 168