EN
10.06.2022, 12:48 Wersja do druku

Gdańsk. Teatr Otwarty uczci 35. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Trójmiasta.

Inne aktualności

12 czerwca koncertem „Nie ma wolności bez solidarności" Teatr Otwarty w Gdańsku uczci 35. rocznicę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Trójmiasta.

Z uwagi na charakter wydarzenia na miejsce jego realizacji organizatorzy zaplanowali Historyczną Salę BHP Stoczni Gdańskiej. Podczas homilii na gdańskiej Zaspie (12 czerwca 1989 r.), gdzie zgromadziły się tłumy, Jan Paweł II mówił o głębszym znaczeniu słowa „solidarność", unikając bezpośrednich odniesień do bieżącej polityki. Definiując słowo „solidarność", odnosił się do słów Ewangelii, mówiąc: „Jedni drugich brzemiona noście". Zwracając się do ludzi pracy, mówił o godności człowieka, o godności pracy, o budowaniu społeczeństwa opartego na miłości.

Niewątpliwym atutem koncertu są znakomici artyści oraz zgrabnie skonstruowany program prezentacji. W programie wydarzenia znajdą się fragmenty homilii pomorskich z dwóch pielgrzymek Jana Pawła II do Trójmiasta (1987, 1999 r.), utwory fortepianowe i pieśni Fryderyka Chopina, utwory dedykowane papieżowi Polakowi oraz pieśni zajmujące w sercu Jana Pawła II szczególne miejsce. Wśród wykonawców koncertu znaleźli się:

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wyjątkowy koncert w historycznej sali

Źródło:

Polska Dziennik Bałtycki nr 134

Autor:

Opr. Agnieszka Kujawska

Data publikacji oryginału:

10.06.2022

Wątki tematyczne