EN

7.07.2021, 09:04 Wersja do druku

Gdańsk. Kolejne lato bez FETY, ale z wydarzeniami upamiętniającymi 25-lecie festiwalu

Inne aktualności

To kolejne lato bez jednej z wizytówek artystycznego kalendarza Gdańska - FETA została odwołana. Festiwal w tym roku świętowałby 25-lecie istnienia. Z tej okazji przygotowano kilka wspominkowych wydarzeń. Pisze Magda Mielke w portalu trojmiasto.pl.

W przestrzeni miejskiej odbędzie się jubileuszowa wystawa plakatu, a w galerii Plamy GAK będzie można zobaczyć pamiątki z początków FETY. W sierpniu natomiast wystawiony zostanie spektakl "Once", który można było oglądać podczas pierwszej edycji festiwalu. W planach także wydanie albumu dokumentującego historię festiwalu i stworzenie pamiątkowego muralu.

Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA jest jednym z największych i najistotniejszych plenerowych festiwali teatralnych w Polsce. Od 1997 roku impreza umożliwia mieszkańcom Gdańska oraz turystom poznawanie najwartościowszych zjawisk i trendów w polskim, jak i światowym teatrze ulicznym i tańca. Co roku wydarzenie przyciągało tysiące ludzi w rozmaite zakątki Gdańska. To już drugie lato, gdy festiwal się nie odbędzie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kolejne lato bez FETY, ale z wydarzeniami upamiętniającymi 25-lecie festiwalu

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

Magda Mielke

Data publikacji oryginału:

06.07.2021 17:00

Wątki tematyczne