EN
11.07.2022, 11:10 Wersja do druku

"Epidemia terroru". O Pegasusie na świetnej wystawie sztuki w Warszawie

Inne aktualności

Jeszcze tylko tydzień trwa Biennale Warszawa. Wystawa, której nie powstydziłyby się najlepsze instytucje w Berlinie, mówi między innymi o politycznej inwigilacji narzędziami takimi jak Pegasus.

Do 17 lipca można oglądać wystawę tegorocznego Biennale Warszawa , łączącą wysiłki artystów, naukowców i aktywistów. Ekspozycja poświęcona jest związkom najnowszych technologii, politycznych represji i kryzysu klimatycznego. Mieści się w samym sercu stolicy, w Domach Towarowych Centrum.

Biennale Warszawa to instytucja o alterglobalistycznym, zaangażowanym profilu, działająca na rzecz sprawiedliwości społecznej czy praw migrantów i uchodźców. Choć jej dotychczasowe projekty, łącznie z najnowszym, potrafiły dotyczyć wydobycia rzadkich minerałów w Demokratycznej Republice Konga czy Papui , to zarazem myśl Biennale jest ściśle powiązana z tym, co tu i teraz. Nie tylko dlatego, że żyjemy na jednej, zagrożonej planecie. Ale też dlatego, że w podobnym sposób doświadczamy przemocy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Epidemia terroru". O Pegasusie na świetnej wystawie sztuki w Warszawie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Witold Mrozek

Data publikacji oryginału:

11.07.2022