EN
26.11.2021, 10:13 Wersja do druku

Czy Nowak zasługuje na pomnik w Krakowie, jak Smok Wawelski? Działania pani kurator to jednak nie tylko powód do żartów

Afera, którą zainicjowała kurator Barbara Nowak, pokazała, że mało kto potrafi tak nagłośnić wydarzenie teatralne. Bilety na "Dziady" Mai Kleczewskiej są nie do zdobycia. Wg Zuzanny Dąbrowskiej teraz teatry powinny zabiegać o "poparcie" Nowak, bo potrafi zadbać o dobrą "reklamę". Ale to tylko jedna strona medalu. - Przejmujące jest nie to, co ona mówi, ale to, że ktoś na to reaguje - mówiła w TOK FM dziennikarka. Są szkoły, które z wyjść do teatru zrezygnowały.

Małopolskiej kurator oświaty nie spodobała się nowa adaptacja "Dziadów" w reżyserii Mai Kleczewskiej, którą można zobaczyć w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Barbara Nowak odradza szkołom oglądanie tej sztuki i zarzuca jej autorom, że używają dzieła Adama Mickiewicza "dla celów politycznej walki współczesnej opozycji antyrządowej z polską racją stanu".

- Wróciłam wczoraj do książki Piotra Lipińskiego "Gomułka", który o spektaklu "Dziady" Kazimierza Dejmka z 1968 pisze tak: "Im gorzej pisano, tym przedstawienie lepiej odbierano. Im bardziej spektakl zdejmowano z desek teatralnych, tym bardziej widzowie protestowali" - cytowała Karolina Lewicka w czwartkowym Poranku TOK FM.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Czy Nowak zasługuje na pomnik w Krakowie, jak Smok Wawelski? Działania pani kurator to jednak nie tylko powód do żartów

Źródło:

www.gazeta.pll
Link do źródła

Data publikacji oryginału:

25.11.2021

Wątki tematyczne