EN

20.04.2022, 08:26 Wersja do druku

Częstochowa. Fundacja Oczami Brata ma bardzo kulturalne plany, które sfinansuje Ministerstwo Kultury

Inne aktualności

Blisko 1,1 mln zł dotacji częstochowska Fundacja Oczami Brata otrzymała z Ministerstwa Kultury. Będzie na premiery, warsztaty i festiwal kultury alternatywnej.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego sypnęło kasą dla częstochowskiej Fundacji Oczami Brata. Najwięcej - 450 tys. zł - przeznaczyło na wyposażenie dla budowanego na Błesznie Domu Oczami Brata, który ma służyć nie tylko mieszkającym w nim osobom z niepełnosprawnościami, ale i całemu miastu jako jedno z miejskich centrów kultury. Z ministerialnej dotacji zostanie zbudowana scena i zakupione nagłośnienie oraz oświetlenia, z którego korzystać będą np. Teatr Oczami Brata oraz Teatr Nowy.

To jednak jedynie niespełna połowa tegorocznej dotacji z Ministerstwa Kultury dla fundacji. 100 tys. otrzymała na przygotowanie spektaklu teatralnego pt. „Apok@lipsa covidowa" autorstwa Pauliny Kajdanowicz. Twórcy chcą z przymrużeniem oka rozliczyć się z pandemią. Ma być przygotowany metodą verbatim polegającą m.in. na przeprowadzaniu wywiadów z osobami niezbędnymi do przedstawienia tematu. Premiera jest planowana na czerwiec.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Fundacja Oczami Brata ma bardzo kulturalne plany, które sfinansuje Ministerstwo Kultury

Źródło:


Link do źródła

Wątki tematyczne