EN

22.12.2021, 09:06 Wersja do druku

Bydgoszcz. Rozpędzony kulig prób przetacza się przez Operę Nova

Inne aktualności

Za tydzień pierwszy w tegorocznych serii koncertów sylwestrowo-noworocznych w Operze Nova (29 grudnia- 2 stycznia).

Tajemniczy Wschód, gdzie łowi się perły, Persja, Wenecja, operetkowy Paryż i Wiedeń….Soliści bydgoskiej Opery  wcielają się w egzotycznych Latynosów, przedwojennych stęsknionych  amantów. Solistki nie kryją swych wymagań wobec płci brzydkiej i pociągu do alkoholu. Oczywiście, prosimy traktować to jako utajoną zapowiedź tytułów poszczególnych utworów.

Przez lodowatą Brdę, z pobliskiego Teatru Kameralnego przedostali się : dyrektor Mariusz Napierała (autor scenografii do operowych Koncertów) oraz dyrektor artystyczny Szymon Jachimek (w Operze Nova podczas Koncertów zatrudni się jako… Portier).

Do 13.solistów Opery Nova dołączyli gościnnie występujący: Małgorzata Chruściel ( znana bydgoskiej operowej Publiczności z brawurowego wykonania przedwojennego przeboju „A ja mam nogi” na ubiegłorocznym sfilmowanym Koncercie, Karol Drozd jeden z fascynujących odtwórców postaci Joe Gillisa w „Bulwarze Zachodzącego Słońca”; rywalizować będą o serca widzów ze wspaniałą ekipą bydgoskich śpiewaków.

Chór pracuje pod kierunkiem Henryka Wierzchonia, balet przygotowuje Iwona Runowska. Aranżacje i opracowania muzyczne są dziełem Krzysztofa Herdzina, Daniela Nosewicza, Jakuba i Dawida Lubowiczów, Tomasza Szymusia i Przemysława Zycha.

Pomysłami reżyserskimi i humorem sypie Sebastian Gonciarz, kierownictwo muzyczne spoczywa w rękach dyrektora Macieja Figasa. Ostatnie próby po Świętach.

Wykonawcy koncertu:

Małgorzata Chruściel

Katarzyna Nowak-Stańczyk

Magdalena Polkowska

Julia Pruszak

Dorota Sobczak

Jolanta Wagner

Karol Drozd

Łukasz Jakubczak

Nazari Kachala

Bartłomiej Kłos

Sławomir Kowalewski

Szymon Rona

Ryszard Smęda

Jakub Zarębski

Janusz Żak

Realizatorzy koncertu:

Kierownictwo muzyczne - Maciej Figas

reżyseria oraz reżyseria świateł - Sebastian Gonciarz 

przygotowanie chóru - Henryk Wierzchoń

choreografia - Iwona Runowska

scenografia - Mariusz Napierała

kostiumy - Monika Ostrowska

projekcje multimedialne - NEWMOTION

Scenariusz oraz Portier Andrzej: Szymon Jachimek

Źródło:

Materiał nadesłany