EN
14.03.2022, 08:25 Wersja do druku

Bielsko-Biała.Teatr Banialuka zaprosił Ukraińców na bezpłatne dla nich spektakle

Inne aktualności

Artyści teatru lalek Banialuka, chcąc dodać otuchy Ukraińcom, który schronili się przed wojną w Bielsku-Białej i w okolicy, zaprosili ich na spektakle w weekendy. Od niedzieli do 24 kwietnia zobaczą je bezpłatnie – poinformował impresariat bielskiej sceny.

„Po pierwszym momencie, gdy ważna była pomoc w zabezpieczeniu bytu uciekających przed wojną, przyszedł czas na dodanie otuchy, zapewnienie chwili wytchnienia i odpoczynku od problemów. Jest to moment, w którym Teatr Lalek Banialuka, instytucja kultury, wychodzi z propozycją kierowaną do wszystkich obywateli Ukrainy przebywających obecnie w Bielsku-Białej i w okolicach” – zakomunikowała dyrekcja teatru.

Banialuka od niedzieli do 24 kwietnia zaoferowała uciekającym przed wojną darmowy wstęp do teatru na spektakle weekendowe.

„Wystarczy, że zadzwonicie po numer (33) 815-09-15 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 16.00 lub w niedzielę na godzinę przed spektaklem i uprzedzicie nas wcześniej, abyśmy mogli zapewnić miejsca. W tej chwili rozmawiamy w języku polskim i angielskim” – podała scena.

Banialuka poszukuje też wolontariuszy posługujących się językiem ukraińskim, którzy pomogą opracować opisy spektakli lub tłumaczyć dialogi na żywo podczas przedstawień.

Dziś Banialuka wystawi sztukę „Robinson”. To oryginalna interpretacja znanej opowieści o przygodach odważnego żeglarza, który ląduje na bezludnej wyspie. W przyszłym tygodniu w repertuarze znalazło się przedstawienie „Jestem Aki” do tekstu Doroty Kassjanowicz, który mówi o dorastaniu, o otwieraniu na innych i o tym, że każdy jest inny i wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych scen lalkowych w Polsce. (

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne