EN

11.06.2024, 11:34 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Trwa kolejna edycja projektu „Spektakle bez barier” w Teatrze Polskim

Inne aktualności

8 czerwca ruszyła kolejna, 11.  już, edycja projektu „Spektakle Bez Barier” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Dla widzów z dysfunkcjami wzroku i słuchu przygotowaliśmy przedstawienia i szereg innych ciekawych wydarzeń z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy.

Pierwszym działaniem była prezentacja 8 czerwca przedstawienia pt. „Sztukmistrz z miasta Lublina” w reżyserii Witolda Mazurkiewicza – efektowna, musicalowa inscenizacja z muzyką na żywo, przenosząca widzów w świat magii i iluzji, a także żydowskich tradycji i obyczajów.

Pokaz spektaklu z audiodeskrypcją poprzedzony był spotkaniem warsztatowym dotyczącym scenografii i przestrzeni scenicznej, z użyciem makiet dotykowych, stworzonych specjalnie na potrzeby warsztatów z osobami niewidomymi w pracowniach teatru.

A już 11 czerwca - kolejna propozycja, tym razem dla widzów z dysfunkcjami słuchu - znakomity komediowy przebój – „Hotel Westminster” z tłumaczeniem na język migowy.

W ramach projektu zaplanowano także spotkania z artystami, z autorką książki „Głusza” Anną Goc, warsztaty, poznawanie kulis zabytkowego budynku Teatru Polskiego i wiele innych.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne