18.03.2021, 15:44 Wersja do druku

Bielsko-Biała. Bielskie Centrum Kultury otrzymało imię Marii Koterbskiej

Inne aktualności

Samorządowe Bielskie Centrum Kultury otrzymało imię zmarłej 18 stycznia br. piosenkarki Marii Koterbskiej – poinformował magistrat w Bielska-Białej. Decyzja została podjęta przez radnych jednogłośnie podczas sesji, która odbyła się w czwartek.

„Zmiana nazwy spowoduje również rozszerzenie działalności Centrum o działania związane z upamiętnieniem życia i twórczości artystki–bielszczanki” – poinformował Jacek Kachel z wydziału prasowego bielskiego urzędu miejskiego.

Zgodę na nadanie imienia placówce wyraził syn zmarłej artystki Roman Frankl. Podczas spotkania z prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim zadeklarował on, że przekaże Bielskiemu Centrum Kultury pamiątki po matce oraz meble z jej mieszkania. Na ich bazie ma powstać w placówce specjalna ekspozycja.

W czwartek wieczorem w BCK odbędzie się koncert „I tak się trudno rozstać”, który upamiętni Marię Koterbską. Widzowie usłyszą najbardziej popularne przeboje piosenkarki, a także utwory Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory.

Maria Koterbska, dama polskiej muzyki, urodziła się 13 lipca 1924 r. Jej dorobek to ponad 1,5 tys. piosenek. Bielscy radni przyznali jej tytuł zasłużonego dla miasta. Zmarła 18 stycznia br. Spoczęła na bielskim cmentarzu katolickim przy ul. Grunwaldzkiej.

Źródło:

PAP