EN

16.10.2020, 15:23 Wersja do druku

Białystok. Tańcem dookoła świata - OiFP zaprasza na warsztaty taneczne online

Inne aktualności

"Tańcem dookoła świata" to warsztaty edukacyjne online Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku wprowadzające dzieci w świat tańca klasycznego i nowoczesnego oraz za kulisy teatralnej choreografii tanecznej.

Cykl 15 warsztatów choreograficznych trwających ok. 20 minut każdy, przygotował Arkadiusz Jarosz, a wykonają Arkadiusz Jarosz i Emilia Jarosz, profesjonalni i nagradzani tancerze, znani m.in. z musicali „Jesus Christ Superstar” i „Doktor Żywago”, trenerzy tańca i doświadczeni pedagodzy. Ich umiejętności i doświadczenie pozwalają na przystępne i na wysokim poziomie artystycznym zaprezentowanie przekroju technik choreograficznych charakterystycznych dla różnych stron świata.

Grupa prezentowanych tańców z różnych kontynentów obejmuje: dancehall z Jamajki (Ameryka Północna), salsę kubańską (Ameryka Północna), country, taniec kowbojski (Ameryka Północna), hula (Hawaje), taniec polinezyjski (Australia i Oceania), styl Bollywood (Azja), taniec gruziński (Azja), japońskie tańce z wachlarzami (Azja), flamenco (Europa), walc wiedeński (Europa), hopak (Europa), taniec plemienny (Afryka), afrodance (Afryka), capoeira (Ameryka Południowa).

Każdy odcinek poświęcony jest jednemu z tańców: historii, specyfice, kostiumom i rekwizytom, których wymaga jego wykonanie. Prezentowany jest także układ taneczny, krok po kroku, tak aby odbiorca nauczył się kroków podstawowych. Nie tylko proponujemy poszerzenie wiedzy na temat historii kultury i sztuki tańca, ale też zachęcamy do aktywności fizycznej!

Wykorzystane elementy choreografii będą zaczerpnięte ze sztuki współczesnej, kultur poszczególnych regionów świata, musicali i przedstawień oraz z doświadczeń instruktorów z pracy z dziećmi. Warsztaty pozwolą uczestnikom na lepsze poznanie własnych możliwości, rozwój kreatywnego myślenia, wyrażanie emocji i lepszą kontrolę nad ciałem. Fizyczne efekty pracy po opanowaniu proponowanych układów tanecznych to wzmocnienie siły i elastyczności mięśni, utrzymanie prawidłowej postawy i – co dzisiaj bardzo ważne – więcej radości i uśmiechu. Dodatkową wartością warsztatów jest możliwość uczestniczenia w nich zarówno w ramach pracy indywidualnej, jak i w grupie, nauka dyscypliny, współpracy, spontaniczności, pewności siebie. W proponowanym programie nauki tańców nie zabraknie elementów rytmiki, ćwiczeń umuzykalniających, pozwalających na lepsze zrozumienie i poczucie rytmu, wyrażanie emocje za pomocą ruchu, krzyku lub mowy.

Zadanie skierowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Linki do warsztatów udostępniane będą na stronie internetowej OiFP (www.oifp.eu), tak więc z warsztatów skorzystać będą mogły wszystkie zainteresowane placówki edukacyjne czy osoby, oczywiście nieodpłatnie.

Oto pierwszy z odcinków:

https://www.youtube.com/watch?v=csk9lCOp9yA

Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne