EN

8.10.2020, 08:37 Wersja do druku

Białystok. Premiera w Akademii Teatralnej przesunięta, zagrożenie epidemiczne

Inne aktualności

Nowa premiera w Akademii Teatralnej miała się odbyć w najbliższą sobotę. Studenci IV roku planowali pokaz piosenki aktorskiej. Wydarzenie zostało jednak przesunięte.

- Z powodu ryzyka zagrożenia epidemicznego powstałego w gronie realizatorów spektaklu "Kolejnego końca świata", władze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Filii w Białymstoku podjęły decyzję o przesunięciu premiery na nowy termin, który na razie nie jest znany - poinformowała Magdalena Wieremiejuk z Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku.

Warto śledzić media społecznościowe Akademii Teatralnej, gdzie będzie podany nowy termin premiery spektaklu "Kolejny koniec świata".

- Spróbujemy z różnych stron: patetycznie, lirycznie, dramatycznie i komicznie. Prześmiewczo, gorzko, depresyjnie i zwiewnie. Nieco nieudolnie, a czasem nawet całkiem efektownie. Będą głównie piosenki, w większości ładne. Będzie też trochę tańców, chórów i animowanych obrazów. Wszystko monotematyczne - zapowiadała spektakl Maria Żynel, reżyserka spektaklu, która odpowiada także za kostiumy i przestrzeń.

Dziesięcioro studentów zaprezentuje kilkanaście piosenek w aranżacjach Piotra Nazaruka. To będzie repertuar od Anny Jantar do Dezertera, od Maanamu do Fisza.

W spektaklu występują: Magdalena Duszak, Antoni Galicki, Katarzyna Hodana, Emil Gąssowski, Michał Kaszak, Aleksandra Kossewska, Oskar Lasota, Justyna Łukasik, Aleksandra Machała i Aleksandra Sapiaska.

Za przygotowanie wokalne odpowiada Cezary Szyfman. Projekcje i teledysk przygotował Łukasz Krysiewicz. Choreografia to dzieło Marii Żynel, Tomasza Graczyka i zespołu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Premiera w Akademii Teatralnej przesunięta. Powód? Zagrożenie epidemiczne

Źródło:

Białystok Online

Autor:

Anna Dycha

Wątki tematyczne