EN

26.10.2020, 12:30 Wersja do druku

Białystok. Marszałek kontroluje operę

Inne aktualności

Po środowym incydencie i wejściu policji do Opery i Filharmonii Podlaskiej, zarząd województwa rozszerza trwający od sierpnia audyt instytucji przy Odeskiej. Sprawdzone zostaną też kwestie związane z zatrudnieniem artystów.

Policję do opery wezwali artyści w środę około godz. 20 w trakcie prób do wznowionego musicalu „Doktor Żywago". Podłożem był incydent z kontuzją tancerki. Sprawę opisaliśmy w piątek.

Po opublikowaniu artykułu, do opery udali się przedstawiciele urzędu marszałkowskiego. Z artystami spotkał się marszałek Artur Kosicki. W piątek rzeczniczka urzędu marszałkowskiego poinformowała o rozszerzeniu trwającego od sierpnia audytu o sprawy związane z prawami pracowniczymi artystów, audytorzy wystąpili o dokumenty, dotyczące bezpośrednio tej sprawy. Marszałek Artur Kosicki spotkał się też z przedstawicielami artystów, którzy mieli być zaangażowani do występu w musicalu „Doktor Żywago". -Zdarzenie, które miało miejsce w środę, podczas próby spektaklu wymaga pilnego i rzetelnego wyjaśnienia - informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik marszałka województwa podlaskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Marszałek kontroluje operę

Źródło:

Kurier Poranny Nr 209

Autor:

(szach)