EN
26.02.2022, 10:58 Wersja do druku

Białystok. Kulturalnie porozmawiają Małgorzata Karpiuk oraz Tomasz Adamski

Inne aktualności

Jak dzisiaj wygląda praca artysty? Co oznacza dla twórcy bycie freelancerem? Jak sztuka reaguje na globalne zmiany: pandemię, zmiany klimatyczne, ekonomiczne? To tylko część tematów, które zostaną poruszone podczas spotkania z cyklu „Rozmowy kulturalne”. Pisze Anna Kulikowska w portalu Białystok Online.

"Rozmowy kulturalne" w Białostockim Ośrodku Kultury to cykl spotkań, w ramach którego prezentują się twórcy młodego pokolenia. Są oni związani z różnymi formami sztuki współczesnej, szczególnie teatralnej. Wśród nich są również artyści związani z Białymstokiem lub Podlasiem – stąd się wywodzący albo związani twórczo z naszym miastem lub regionem.

W piątek (4.03) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach "Rozmów kulturalnych". Tym razem spotkają się Małgorzata Karpiuk i Tomasz Adamski.

Małgorzata Karpiuk jest kostiumografką, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2010 roku pracuje przy produkcjach fabularnych, serialowych, teatrach TV i reklamach. Jest autorką kostiumów m.in. do filmów "Serce miłości" Łukasza Rondudy, "Wilkołak" Adriana Panka, "Słodki koniec dnia" Jacka Borcucha, serialu HBO "Ślepnąc od świateł" Krzysztofa Skoniecznego, teledysku zespołu Radiohead i nominowanej do Oscara "Aidy" Jasmili Žbanić. Niedawno zakończyła pracę nad kolejną serialową produkcją HBO, "Warszawianka". Pasjonuje się podróżami i sztuką.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kulturalnie porozmawiają Małgorzata Karpiuk oraz Tomasz Adamski

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła

Autor:

Anna Kulikowska

Data publikacji oryginału:

25.02.2022