EN

5.05.2021, 09:04 Wersja do druku

Białystok. Casting do musicalu "West Side Story" w Operze

Inne aktualności

Chcesz w styczniu 2022 r. wystąpić na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej? Zgłoś się na przesłuchania.

Śpiewasz? Tańczysz? Chcesz spróbować swoich sił na profesjonalnej scenie?

Opera i Filharmonia Podlaska ogłosiła casting dla solistów i tancerzy do musicalu Leonarda Bernsteina – "West Side Story". Premiera spektaklu zaplanowana została na styczeń 2022 r. na dużej scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Terminy castingu:
23 maja, od godz. 10.00 – soliści
24 maja, od godz. 10.00 – tancerze

Poszukiwane są osoby do następujących ról:

RIFF
Energiczny, porywczy przywódca. Chce wyeliminować Rekinów i ustanowić dominację własnego gangu. Najlepszy przyjaciel Tony’ego, ginie zamordowany przez Bernardo.
Wiek: 25 do 30 lat.

TONY
Romantyczny młody mężczyzna, poprzedni przywódca Rakiet, rozpoczął dorosłe życie. Gwałtownie rozdarty pomiędzy miłością a zobowiązaniami przyjaźni. Zakochany w Marii, ginie tragicznie. Naturalnie szczery i miły.
Wiek: 25 do 30 lat.

BERNARDO
Dumny, silny, przystojny Portorykanin. Próbuje zdobyć terytorium, upatrując w tym szansę na ustanowienie nowej tożsamości dla siebie i swoich pobratymców. Brat Marii i chłopak Anity. Przywódca Rekinów.
Wiek: 25 do 35 lat.

MARIA
Niepoprawna romantyczka, niewinna młoda dziewczyna. Zakochuje się w Tony’m, przez co staje w samym środku gwałtownego konfliktu obu gangów. Siosta Bernardo, Portorykanka.
Wiek: 18 do 21 lat.

ANITA
Zadziorna i asertywna. Udziela Marii rad "starszej siostry" i stara się ją chronić przed zagrożeniami ze strony obu gangów. Przyjaciółka Marii i dziewczyna Bernardo, Portorykanka.
Wiek: 25 do 30 lat.

CHINO
Gniewny, ale czasami także naiwny, Rekin. Opanuje go mordercza żądza zemsty. Kandydat do ręki Marii i przyjaciel Bernardo.
Wiek: 20 do 25 lat.

ANYBODYS/NICZYJKA
Dziarska chłopczyca, która obsesyjnie marzy o zostaniu członkiem Rakiet. Chłopcy z gangu pokpiwają z jej ambicji, ale raczej cenią sobie jej towarzystwo. Dziewczyna dynamiczna i dzielna.
Wiek: 15 do 25 lat.

DOC
Właściciel sklepu, w którym spotykają się członkowie Rakiet. Próbuje zapanować nad ich porywczością a Tony’emu daje pracę i zapewnia stabilizację. Staroświecki, ale na swój sposób, mądry życiowo.
Wiek: 60 do 75 lat.

SCHRANK
Rejonowy oficer policji sfrustrowany przemocą do jakiej dochodzi pomiędzy gangami. Arogancki, bezczelny i nie liczący się z nikim.
Wiek: 40 do 55 lat.

KRUPKE
Lokalny gliniarz patrolujący ulice. Nie ma cierpliwości do konfliktów pomiędzy gangami i stara się ostudzać agresywne zapędy chłopców. Członkowie gangów nabijają się z niego
i przedrzeźniają go.
Wiek: 30 do 60 lat.

ZESPÓŁ
Rakiety, Rekiny, Dziewczyny Rakiet, Dziewczyny Rekinów

Zgłoszenia należy przesyłać drogą e-mail na adres: przesluc[email protected] najpóźniej do 19 maja, do godz. 16.00.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Casting do musicalu "West Side Story" w Operze

Źródło:

Białystok Online

Link do źródła