EN

10.06.2021, 12:29 Wersja do druku

Austria. Kulturalne lato w Wiedniu 2021 – sześć tygodni dla kultury

Inne aktualności

 Podczas festiwalu „Kulturalne lato 2021” cały Wiedeń stanie się sceną - z programem tak różnorodnym jak samo miasto.

Po długich miesiącach ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa wiedeńczycy mogą się cieszyć na różnorodny program kulturalny od 3 lipca do 15 sierpnia 2021 r., który sprawi, że słońce wzejdzie - w oczach, w uszach, w sercach. I to za darmo, na terenie całego miasta!

Wiedeń to sztuka, Wiedeń to kultura - nawet w czasach pandemii. W tym roku festiwal „Kulturalne lato” wchodzi do drugiej rundy, jeszcze większy i bardziej zróżnicowany niż w roku ubiegłym. To, czego wielu wiedeńczykom obecnie tak bardzo brakuje, można tego lata przeżyć ponownie: kultura na żywo na otwartej scenie i to za darmo w całym Wiedniu.

Już w zeszłym roku stolica Austrii przeciwstawiła się koronawirusowi i 50.000 wiedeńczyków zasiadło na kolorowych leżakach i dało się zainspirować.

Program od centrum miasta po obrzeża

Od 3 lipca do 15 sierpnia b.r. około 2.000 artystów wystąpi w ponad 40 lokalizacjach - od centrum miasta po jego obrzeża. Zaleją miasto kulturą i lekkością, pewnością siebie i radością życia. Program jest tak różnorodny jak samo miasto. Pop, rock i hip-hop, soul i muzyka klasyczna, taniec, teatr i performance, kabaret, teatr komediowy i improwizowany, odczyty, spoken word i slam poetycki, formaty transkulturowe, partycypacyjne i interdyscyplinarne, współczesny cyrk, teatr lalek i teatr przedmiotu, jazz, folk i songwriting, muzyka elektroniczna i eksperymentalna, austropop, Wiener Lied i muzyka ludowa.

W ciągu sześciu tygodni lata kultury jest czas na wszystko: 40 dni, 40 scen, 1.000 punktów programu z udziałem ponad 2.000 artystów.

Spojrzenie za kulisy

Pierwszy przedsmak tego dużego projektu kulturalnego jest już oferowany poprzez różne kanały online. W krótkich filmach wideo wiedeńczycy i artyści świętują powrót kultury do miasta i przyglądają się przygotowaniom od strony kulis. "Rozpoczęte w ubiegłym roku >>Kulturalne lato<< to udany model, który doczekał się naśladowców na całym świecie.

Również w Wiedniu możemy ponownie cieszyć się na lato z wieloma atrakcjami kulturalnymi na świeżym powietrzu" - zdradza radna miasta ds. kultury Veronica Kaup-Hasler.

Więcej informacji i aktualny program festiwalu: www.kultursommerwien.at 

Źródło:

PAP

Autor:

Eurocomm-PR

Wątki tematyczne