EN

15.01.2022, 08:38 Wersja do druku

Zielona Góra. Gliński o nowym ładzie w teatrach i muzeach: Jest "ulga gazowa"

Inne aktualności

Łukasz Porycki, wicemarszałek lubuski, zadeklarował, że zwróci się do wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego o ujęcie lubuskich teatrów, bibliotek, muzeów i filharmonii w pakiecie antyinflacyjnym. Na odpowiedź od ministra kultury nie trzeba było długo czekać. Przyszła do "Gazety Wyborczej". Pisze Maja Sałwacka w Gazecie Wyborczej - Zielona Góra.

Kilka dni temu alarmowaliśmy, że „Polski ład" dotyka także instytucji kultury. „Rachunki mogą zwalić z nóg" – tłumaczyli dyrektorzy kulturalnych placówek. O tym, że „Polski ład" uderza finansowo w instytucje kultury prowadzone przez samorządy, mówił Łukasz Porycki, wicemarszałek Lubuskiego, na konferencji prasowej, którą zorganizowano w gorzowskim Spichlerzu, filii Muzeum Lubuskiego. Poryckiemu podlega dziewięć placówek – muzea, biblioteki, teatry, filharmonie. Rachunki za utrzymanie budynków wzrosły, bo rząd wprowadził drastyczne podwyżki cen prądu i gazu. Porycki zadeklarował, że zwróci się do wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego o ujęcie lubuskich teatrów, bibliotek, muzeów i filharmonii w pakiecie antyinflacyjnym. Na odpowiedź od ministra kultury nie trzeba było długo czekać. Przyszła do „Gazety Wyborczej".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Gliński o nowym ładzie w teatrach i muzeach: Jest "ulga gazowa"

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Zielona Góra” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Maja Sałwacka

Data publikacji oryginału:

14.01.2022 13:19

Wątki tematyczne