EN

15.10.2020, 09:51 Wersja do druku

Zachodniopomorskie. Wokół tradycji - warsztaty lirnicze, spotkanie z pieśnią dziadowską

Inne aktualności

Od 15 do 18 października w Ośrodku Poszukiwań Twórczych w Strzelewie odbędą się warsztaty Teatru Kana WOKÓŁ TRADYCJI 2020: warsztaty lirnicze, spotkanie z pieśnią dziadowską


W ramach cyklu „Wokół Tradycji” Ośrodek Teatralny Kana organizuje kolejne warsztaty lirnicze. Tegoroczna edycja spotkania poświęconego tradycji lirniczej i pieśniom dziadowskim będzie miała charakter szczególny. Podczas wyjazdowych, stacjonarnych warsztatów organizowanych przy współpracy z niezawodnym Ośrodkiem Poszukiwań Twórczych Kasi i Zygmunta Helandów w Strzelewie badać będziemy nieoczywiste związki, mechanizmy transformacji, „odpędzania” lub włączania zagrożeń, niepewności i lęków w naturalne cykle. W owych mechanizmach, wykształcanych przez kulturę tradycyjną w różnych formach, objawiał się bowiem często najwyraźniej jej witalny charakter. Jak zwykle w procesie poszukiwań wspomagać nas będzie znakomity lirnik, muzyk, śpiewak i badacz tradycji - Jacek Hałas. Ze względu na okoliczności prace warsztatowe w tym roku będą miały charakter ściśle laboratoryjny, ograniczony do zamkniętego grona uczestników, efekty naszych prac będziemy się jednak starali udostępnić w internecie.

Projekt "Wokół Tradycji 2020" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany