Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt XXII edycja

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt XXII edycja (od 24.05.2014 do 30.05.2014)

24 maja (sobota) 17.00 - Meno Fortas (Wilno/Litwa), Dante Alighieri Boska Komedia, reżyseria: Eimuntas Nekrošius (czas: 3h 55 z 2 przerwami, TWH duża scena)
24 maja (sobota) 19.00 - Brokentalkers (Dublin / Irlandia), Gary Keegan i Feidlim Cannon The Blue Boy, reżyseria: Gary Keegan i Feidlim Cannon (czas: 1h 10 bez przerwy, Olimpijczyk)
24 maja (sobota) 22.30 - Teatr Titanick (Monachium/Niemcy), Ogniste ptaki, reżyseria: Uwe Köhler (poza konkursem (czas: około 1h 20 bez przerwy, plener:)
***
25 maja (niedziela) 16.00 - Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (Bydgoszcz/Polska), Elfride Jelinek Podróż zimowa, reżyseria: Maja Kleczewska (czas: 1h 40 bez przerwy, Teatr im. Hieronima Konieczki, ul. Mickiewicza 2, Bydgoszcz)
25 maja (niedziela) 20.30 - Brokentalkers (Dublin / Irlandia), Gary Keegan i Feidlim Cannon The Blue Boy, reżyseria: Gary Keegan i Feidlim Cannon (czas: 1h 10 bez przerwy, Olimpijczyk)
***
26 maja (poniedziałek) 18.00 - Teatr Prešeren (Kranj/Słowenia), projekt autorski Olivera Frljicia 25.671, reżyseria: Oliver Frljić (czas: 1h 20 bez przerwy, Od Nowa)
26 maja (poniedziałek) 20.00 - Teatr Narodowy "Radu Stanca" (Sibiu/Rumunia), Gianina Cărbunariu Osamotnienie reżyseria: Gianina Cărbunariu (czas: 1h 55 bez przerwy, TWH duża scena)
***
27 maja (wtorek) 20.00 - OKT/Wileński Teatr Miejski (Wilno/Litwa), Antoni Czechow Mewa, reżyseria: Oskaras Koršunovas (czas: 3h z 1 przerwą, TWH mała scena)
27 maja (wtorek) Przedsiębiorstwo Żeglugowe Sputnik (Budapeszt/Węgry), Péter Závada, Refleks, reżyseria: Dániel D. Kovács (czas: 1h 25 bez przerwy, Od Nowa)
***
28 maja (środa) 18.00 - Teatr Liepja (Lipawa/Łotwa), Miasto Stavanger i okolice wg Mariny Krapiwiny, reżyseria: Konstantin Bogomołow (czas: 1h 35 bez przerwy, Od Nowa)
28 maja (środa) 20.00 - OKT/Wileński Teatr Miejski (Wilno/Litwa), Antoni Czechow Mewa, reżyseria: Oskaras Koršunovas (czas: 3h z 1 przerwą, TWH mała scena)
28 maja (środa) 20.30 - The Heartefact Fund/ Teatr BITEF (Belgrad/ Serbia), autorzy: Selma Spahić, Natasa Govedarica, Filip Vujosević, Ermin Bravo, Alban Ukaj, Sanin Milavić, Damir Kustura, Maja Izetbegović, Milica Stefanović, Jelena Curuvija, Tamara Krcunović Hipermnezja, reżyseria: Selma Spahić (czas: 1h 35 bez przerwy, Teatr "Baj Pomorski")
***
29 maja (czwartek) 16.30 - Teatr Polski (Wrocław/Polska), Paweł Demirski Courtney Love, reżyseria: Monika Strzępka (czas trwania: 3h 40 jedna przerwa, Olimpijczyk)
29 maja (czwartek) 20.45 - Noord Nederlands Toneel (Groningen/Holandia), Ko van den Bosch Fellini, reżyseria: Ola Mafaalani (czas: 1h 50 bez przerwy, TWH duża scena)
***
30 maja (piątek) 18.00 - Sud Costa Occidental (Palermo/Włochy), Spektakl-koncert wg Eurypidesa W stronę MEDEI, tekst i reżyseria: Emma Dante (czas: 1h bez przerwy, Od Nowa)
30 maja (piątek) 20.00 - Teatr im. Wilama Horzycy (Toruń/Polska), Lukas Bärfuss Witaj, Dora, reżyseria: Krzysztof Rekowski (poza konkursem, (czas: 1h 40, bez przerwy, TWH mała scena)
******

Imprezy towarzyszące
24-30 maja "Bez kurtyny" wystawa fotografii teatralnej Wojtka Szabelskiego (klub festiwalowy "Wejściówka", TWH - wejście od ul. Fosa Staromiejska)
26 maja (poniedziałek) 12.00 - promocja książki "Młodzi Węgrzy online. Antologia sztuk teatralnych" wydanej przez Agencję Teatru i Dramatu ADiT. Promocja połączona jest z prezentacją dramatu "Sklep intrnetowy" Ákosa Németha. W prezentacji udział biorą aktorzy Teatru im. Wilama Horzycy, reżyseria: Katarzyna Kalwat (TWH, mała scena)
29 maja (czwartek) 12.00 - "Dziób w dziób" Maliny Prześlugi w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego - spektakl Teatru "Baj Pomorski" (Teatr "Baj Pomorski")

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów