EN

5.10.2020, 16:32 Wersja do druku

Wrocław. Z powodu koronawirusa odwołano spektakle w Teatrze Muzycznym Capitol

"Lazarus", fot. Joanna Leja

Z powodu wykrycia zakażań koronawirusem wśród pracowników Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu odwołano najbliższe spektakle "Lazarusa" w reżyserii Jana Klaty.

Rzeczniczka wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol Joanna Kiszkis poinformował w poniedziałek PAP, że do tej pory zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzech osób z teatru.

"Większość pracowników biurowych Teatru Muzycznego Capitol, prócz minimum niezbędnego dla funkcjonowania instytucji, pracuje teraz zdalnie (...) Jesteśmy w stałym kontakcie z PIP i inspektorem sanitarnym, wszyscy, którzy mieli kontakt z zakażonymi, są pod nadzorem epidemiologicznym lub na kwarantannie" - podała Kiszkis.

Rzeczniczka przekazała, że z powodu zakażeń odwołano spektakle "Lazarusa" w reżyserii Jana Klaty, które miały odbyć się dniach 7-11 października. Nie odbędzie się również zaplanowany na 9-15 października konkursy Przeglądu Piosenki Aktorskiej, czyli prezentacje siedmiu spektakli Nurtu Off i występy uczestników Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. To wydarzenie został przeniesione na marzec przyszłego roku.

Premiera spektaklu "Lazarus" Davida Bowiego i Endy Walsha w reżyserii Jana Klaty odbyła się we wrocławskim Capitolu 26 września.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne