EN

28.07.2021, 15:05 Wersja do druku

Wrocław. Warsztaty w Instytucie Grotowskiego

Inne aktualności

Oddech/ciało. Camp


17–22/08/2021

Brzezinka, leśna baza Instytutu Grotowskiego

Obóz praktyczny prowadzony przez Jakuba Gontarskiego, Anetę Zwierzyńską, Adama Boczarskiego i Michała Maciaszka opiera się na czterech głównych filarach: tańcu, sztukach walki, praktyce movement i technikach oddechowych. Pod okiem czterech profesjonalnych nauczycieli uczestnicy będą mieli okazję do zdrowej i kreatywnej pracy z oddechem i ruchem, dzięki czemu rozwiną umiejętności przydatne zarówno w pracy aktorskiej, jak i codziennym życiu.

Szczegóły: https://bit.ly/3y73BBa


Zapisy do 10 sierpnia


Zarzewie. III Szkoła Letnia Studia Kokyu

30/08 – 8/09/2021

Brzezinka, leśna baza Instytutu Grotowskiego

Dziesięć dni intensywnego treningu fizycznego i głosowego pod okiem Joanny Kurzyńskiej i Przemysława Błaszczaka w asyście Marie Walker skoncentrowane będzie na budowaniu obecności aktora-performera w zespole, rozbudzeniu wewnętrznej energii i kreatywnej wyobraźni w pracy z ruchem, głosem, słowem i pieśnią. Warsztaty adresowane są do osób zaawansowanych w pracy z ruchem, śpiewem, tańcem, sztuką aktorską i działaniami performatywnymi.

Szczegóły: https://bit.ly/3leifmP

Zapisy do 20 sierpnia


Jestem. Działanie

3–5/09/2021

Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Trzecie zajęcia w ramach programu „Jestem” Fundacji Jubilo skupiać się będą na działaniach fizycznych i partyturze aktorskiej – gdzie je rozpocząć i jak rozwinąć je w relacji z impulsami zewnętrznymi (np. z muzyką, partnerem). Celem warsztatów prowadzonych przez Diega Pileggiego i Aleksandrę Gronowską w asyście członków Fundacji Jubilo jest zachęcanie uczestników do sprawdzenia samych siebie. W pracy wykorzystane zostaną narzędzia, które pomagają wzmocnić indywidualną praktykę i niezależność twórczą.

Szczegóły: https://bit.ly/3kWxUHb


Zapisy do 20 sierpnia


Płynna droga do działania. Między-wglądy

10–19/09/2021

Brzezinka, leśna baza Instytutu Grotowskiego


Ogólnym punktem odniesienia zajęć z Matejem Matejką będą „Między-wglądy (Inter-views)”, które rozumieć można jako intymne spotkania, umożliwiające wgląd w świat wewnętrzny. Do udziału w warsztatach zapraszamy osoby z doświadczeniem teatralnym, tanecznym lub performatywnym, ale także tych, którzy chcą rozwijać swoją kreatywność i autorefleksję, wspólnie tworząc i wykorzystując narzędzia ze sfery ruchu i praktyki parateatralnej.

Szczegóły: https://bit.ly/3zCtzwQ


Zapisy do 31 sierpnia

Eden

22–26/09/2021

Brzezinka, leśna baza Instytutu Grotowskiego

Czterodniowe spotkanie prowadzone przez Marca Balbiego Dipalmę będzie przede wszystkim poszukiwaniem – w tańcu, pieśniach, działaniach, modlitwach – naturalnych elementów. Relacja z Naturą jest aktualną i wieloaspektową kwestią. Według raportu IPCC (Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu) na temat globalnego ocieplenia mamy niewiele czasu na działanie. Musimy zmniejszyć wpływ człowieka na środowisko i zmienić naszą antropocentryczną wizję życia do 2030 roku. Przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu nie można oddzielić od ekologii społecznej, która stanowi twórczą okazję do osobistej i społecznej przemiany. Tym kwestiom poświęcone będzie spotkanie w Brzezince.

Szczegóły: https://bit.ly/3zzOzUM


Zapisy do 3 września

Jestem. Społeczność

24–26/09/2021

Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Podczas czwartej sesji w ramach cyklu warsztatów „Jestem” Fundacji Jubilo zespół pod okiem Diega Pileggiego i Aleksandry Gronowskiej zaprezentuje ćwiczenia i elementy treningu wykorzystywane w swojej pracy teatralnej oraz praktyce artystycznej w środowisku więziennym. Warsztaty skierowane są do aktorów, performerów, wokalistów, a także pedagogów teatralnych, reżyserów i edukatorów.

Szczegóły: https://bit.ly/2VcE5ft


Zapisy do 10 września

Program badawczo-edukacyjny Studia Kokyu. Edycja jesienna

październik–grudzień 2021

Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli

Przedmiotem badań Studia Kokyu w sezonie 2021/2022 jest pytanie o rolę fizycznego i wokalnego treningu performera. Obszar poszukiwań wyznaczają z jednej strony narzędzia teatru fizycznego i techniki wokalne, z drugiej zaś trening aikido w klasycznej formie szkoły Birankai. Głównymi zadaniami programu badawczego są: eksploracja praktyk mieszczących się w tych ramach oraz próba dokonania ich kreatywnej syntezy, która być może wskaże nową perspektywę pracy. Sesje treningowe prowadzone będą przez Joannę Kurzyńską i Przemysława Błaszczaka oraz Marie Walker.

Szczegóły: https://bit.ly/3x7Lny7


Zapisy do 17 września 2021

Fotografia teatralna

październik–grudzień 2021

Instytut Grotowskiego, Czytelnia im. Ludwika Flaszena


Warsztaty Tobiasza Papuczysa, jurora tegorocznej, VII edycji Konkursu Fotografii Teatralnej, przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych nabyciem oraz rozwijaniem umiejętności w dokumentowaniu i wizualnym interpretowaniu widowisk teatralnych oraz performatywnych. Szczególny akcent zostanie położony na zagadnienia związane z działaniami fizycznymi, ruchem i cielesnością. Uczestnicy będą mieli możliwość fotografowania wybranych warsztatów teatralnych oraz prób spektakli odbywających się w przestrzeniach Instytutu Grotowskiego.

Szczegóły: https://bit.ly/2TFcLpG


Zapisy do 30 września

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne