EN

10.07.2021, 08:53 Wersja do druku

Wrocław. Teatr w plenerze, finał konkursu „RÓŻnE teksty ćWICZ

Inne aktualności

 Różewicz na scenie

Z okazji setnej rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na finał konkursu pod nazwą „RÓŻnE teksty ćWICZ". Będzie to widowisko teatralne składające się z fragmentów prac konkursowych, a także wierszy, fragmentów dramatów oraz prozy Różewicza. – „Przyszli, żeby zobaczyć poetę" to tytuł spektaklu wieńczącego konkurs na autorską interpretację utworu poety i jednocześnie tytuł jednego z jego wierszy – mówi Piotr Misztela, wrocławski aktor, organizator konkursu. Spektakl odbędzie się w piątek 9 lipca o godz. 18 na scenie skweru przy pl. św. Macieja 21. Całość dopełniona będzie muzyką Pawła Romańczuka. Wstęp wolny (...)

Teatr pod chmurką

Już po raz czwarty Wrocławski Teatr Plenerowy zaprasza na pokazy spektakli organizowane w parkach i na skwerach. Tym razem "Kartotekę" Tadeusza Różewicza zobaczymy w niedzielę w parku Tołpy. Za reżyserię i opracowanie tekstu Różewicza odpowiada Marek Kocot, a obok niego w obsadzie zobaczymy Aleksandrę Dytko, Angelikę Wójcik, Dariusza Maja, Roberta Chmielewskiego i Michała Szweda. Spektakl zacznie się o godz. 18. (...)

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koncerty polskich gwiazd, włoskie kino, teatr i wystawy, czyli kultura nie tylko na weekend

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data publikacji oryginału:

09.07.2021

Wątki tematyczne