EN

2.07.2021, 08:21 Wersja do druku

Wrocław. Polska premiera spektaklu Wojcieszka

Inne aktualności

Nowy spektakl Przemysława Wojcieszka pt. "Scenariusz dla trzech aktorek" w wersji niemieckiej był już prezentowany w Berlinie, teraz polską wersję czeka premiera we Wrocławiu. Pisze Katarzyna Mikołajewska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.

Pokaz odbędzie się 2 lipca o godz. 20 w Centrum Reanimacji Kultury przy ul. Jagiellończyka 10. 

W obsadzie, zgodnie z tytułem, zobaczymy trzy aktorki: Patrycję Bukowczan, Magdalenę Kaczmarek i Magdalenę Gładysiewicz. Pierwsze dwa nazwiska widzowie kojarzyć mogą z jednego z ostatnich spektakli Wojcieszka „Amazon Burns".

Za tekst spektaklu odpowiada Wojcieszek, natomiast pracą reżyserską podzielił się z Robertem Traczykiem. „Scenariusz dla trzech aktorek" to historia właśnie młodych aktorek, które spotykają się po pandemii, aby przedyskutować projekt teatralny, do którego wkrótce mają rozpocząć się próby. Tekst jest jednak kiepski, pieniądze zaś marne, a nad teatrem wciąż wisi widmo epidemii.

Twórcy obiecują spektakl zabawny i pełen sytuacyjnego humoru, by w letnim czasie przemycić do teatru lekką formę, ale i ukryte pod nią poważne pytania o miłość, politykę, rewolucję oraz pandemiczną rzeczywistość.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Polska premiera spektaklu Wojcieszka we Wrocławiu

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Katarzyna Mikołajewska

Data publikacji oryginału:

01.07.2021 21:12

Wątki tematyczne