EN

10.06.2021, 08:23 Wersja do druku

Wrocław. Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej

Inne aktualności

Jubileuszowa edycja Festiwalu Niezależnej Kultury Białoruskiej odbędzie się w dniach 18-20 czerwca w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Będzie okazja spotkać się z kulturą, malarstwem, filmem, literaturą i teatrem naszych sąsiadów. Nie zabraknie odniesień do polityki.

- We Wrocławiu znaleźliśmy się z wielu różnych powodów. Niektórzy mieszkają tu od lat, inni, prześladowani we własnym kraju, zaledwie kilka miesięcy temu znaleźli tu schronienie i szansę na lepszą przyszłość. Diaspora białoruska staje się coraz liczniejsza. Z trwogą przyglądając się temu, co dzieje się w naszej Ojczyźnie, zdajemy trudny, lecz ważny egzamin z jedności, solidarności i wytrwałości. W tej sytuacji wznowienie festiwalu wydało się czymś zupełnie naturalnym i oczywistym. Potrzebujemy tego małego święta, podczas którego będziemy dzielić się własną kulturą i sztuką, przypominając mieszkańcom miasta, jak wiele nas łączy i jak mało w rzeczywistości nas dzieli – mówi Tatiana Iwanow z fundacji Za Wolność Waszą i Naszą.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwal Niezależnej Kultury Białoruskiej we Wrocławiu: kultura, sztuka i polityka

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data publikacji oryginału:

10.06.2021

Wątki tematyczne