EN

31.05.2021, 08:58 Wersja do druku

Wrocław. Dzień Dziecka: kultura dla najmłodszych

Inne aktualności

Na wtorek, 1 czerwca wrocławskie instytucje kulturalne z okazji Dnia Dziecka przygotowały specjalne pokazy filmowe, koncerty i spektakle teatralne dedykowane najmłodszej publiczności. Niektóre z placówek mają też ofertę dla grup zorganizowanych.

Kinowybryki w KNH

Kino Nowe Horyzonty zaprasza dzieci na serię dedykowanych dla nich filmów. Wyświetlane będą do 6 czerwca.

Zobaczymy m.in. oscarowe „Co w duszy gra", serię filmową o przygodach Basi czy premierowe i pełne zagadek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu". Kinowybryki to również zaproszenie do wspólnych harców w kinowej przestrzeni: Kino Nowe Horyzonty zachęca do przywołania karnawałowej atmosfery i przebrania się (tematyka dowolna). Pełna lista filmów i godziny projekcji dostępne są na stronie internetowej kina.
Alicja Janosz Dzieciom w Imparcie

Strefa Kultury Wrocław świętuje Dzień Dziecka wspólnie z laureatką pierwszej polskiej edycji "Idola" i jej projektem Alicja Janosz Dzieciom.

– Moją misją jest dawanie dzieciom radości poprzez wspólny śpiew i taniec, a także wprowadzanie dzieci w świat wartościowej muzyki oraz wspieranie ich w poczuciu integralności - mówi wokalistka.
Jej "dziecięcy" występ to połączenie muzyki, teatru i warsztatów podczas którego potrafi wciągnąć maluchy do wspólnego śpiewania, a prościutkie układy taneczne pomagają dzieciom szybciej zapamiętywać teksty jej melodyjnych piosenek. Artystka porusza tematy edukacyjne, takie jak dbanie o higienę, oswojenie strachu przed duchami czy potrzebę ruchu. Ale także dotyka ważnej kwestii, jaką jest doświadczanie różnorodnych emocji.

Projekt Alicja Janosz Dzieciom usłyszymy na scenie w podwórku w Imparcie, we wtorek (1 czerwca) o godz 18. Bilety 20 zł, ul. Mazowiecka 17.
Operowe królestwo

Zabawy i improwizacje ruchowe, wspólne śpiewanie, gra aktorska, a w tle strojne suknie, scenografia z elementami pałacu, berła, korony i muzyka na żywo - tak będzie wyglądał wtorek w Operze, która z okazji Dnia Dziecka zamieni się w królewski dwór.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Dzień Dziecka we Wrocławiu: kultura dla najmłodszych

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data publikacji oryginału:

31.05.2021