22.01.2021, 13:27 Wersja do druku

Wrocław. Czesław Niemen na wiele sposobów, czyli festiwal Inspiracje-Interpretacje. Tym razem online

Inne aktualności

Spotkanie, konkurs i koncert finałowy - oto program trzeciej edycji festiwalu Inspiracje-Interpretacje. Wydarzenie organizowane przez Ośrodek Działań Twórczych Światowid poświęcone jest w tym roku osobie Czesława Niemena i w całości odbędzie się online.

Inspiracje-Interpretacje to otwarty na różnorodne gatunki muzyczne festiwal poświęcony piosence literackiej i autorskiej. Ma formułę konkursu i kierowany jest do młodych wokalistów. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 2018 roku, jej bohaterem był Andrzej Zaucha. W 2019 roku festiwal był poświęcony twórczości Marka Grechuty.

Obecne Inspiracje-Interpretacje wypełnią utwory znane z repertuaru Czesława Niemena. Festiwal odbędzie się w dniach 23-24 stycznia. Transmisje i retransmisje wydarzeń bezpłatnie udostępnione będą na profilu ODT Światowid na Facebooku oraz na kanale YouTube ośrodka.
Na początek herbatka


Całość rozpocznie w sobotę o godz. 16 transmitowane w sieci spotkanie "Herbatka w oparach nostalgii". Czesława Niemena wspominać będą dziennikarz muzyczny Paweł Sztompke i Czesław „Mały” Bartkowski, perkusista współpracujący niegdyś z zespołem Niemen Enigmatic. Całość poprowadzi Teresa Drozda od lat zajmująca się piosenką literacką w programach radiowych Jedynki i RDC.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Czesław Niemen na wiele sposobów, czyli festiwal Inspiracje-Interpretacje. Tym razem online

Źródło:


Link do źródła