EN

26.10.2022, 09:10 Wersja do druku

Warszawa. Zbliża się premiera „Pustostanów” w Teatrze Ochoty

Inne aktualności

29 października w Teatrze Ochoty odbędzie się premiera spektaklu „Pustostany" na podstawie debiutanckiej powieści Doroty Kotas, aktywnej samorzeczniczki popularyzującej temat neuroróżnorodności. Przedstawienie reżyseruje Hanna Kłoszewska. 

fot. Artur Wesołowski/ proj. agencja kreatywna Na Ty, Anna Cygankiewicz

Na scenie wystąpią aktorki młodego pokolenia wyłonione w konkursie POLOWANIE NA MOTYLE: Maria Konopka, Marlena Kowalczyk, Julia Marciniak, Ewelina Sawicka, Marta Stępniewska, Agata Strugińska, Zuzanna Tymczenko.

„Pustostany” są opowieścią o mieszkaniu w kamienicy na Grochowie razem ze zmarłymi sąsiadami, ich przedmiotami i historiami. O pozostawionych przez nich resztkach jedzenia i nieużywanych przez nikogo wycieraczkach. O wyprawach na bazar, chodzeniu po Pradze i ograniczaniu życia do niezbędnego minimum. O tym, co się wtedy zobaczy. A potem o pisaniu o tym. Są o niczym, a tak naprawdę o rzeczach najważniejszych, takich jak ratowanie świata. Są też o siedmiu dziewczynach, które zdecydowały się wziąć udział w projekcie teatralnym i zmierzyć się z książką o niczym napisaną przez nikogo, żeby zostać aktorkami.

Premiera spektaklu „Pustostany” jest częścią przedsięwzięcia grantowego „Teatr Neuroróżnorodny”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier” prowadzonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Źródło:

Materiał nadesłany