EN
8.03.2022, 09:45 Wersja do druku

Warszawa. Wieczór solidarności z Ukrainą w Teatrze Polskim

Inne aktualności

Fragmenty najnowszej książki Oksany Zabużko oraz wiersze Tarasa Szewczenki, Iwana Franki i Wasyla Stusa czytane przez Grażynę Barszczewską i Andrzeja Seweryna zabrzmią we wtorek, 8 marca podczas „Wieczoru solidarności z Ukrainą” na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18. W programie wieczoru jest dyskusja "Wreszcie musimy usłyszeć głos Ukrainy". Wezmą w niej udział: Iza Chuślińska - pisarka i promotorka dialogu polsko-ukraińskiego, Justyna Sobolewska - dziennikarka i krytyczka literacka i prof. Andrzej Mencwel - historyk literatury. Z kolei aktorzy Grażyna Barszczewska i Andrzej Seweryn odczytają fragmenty książki Oksany Zabużko „Planeta Piołun" oraz wiersze Tarasa Szewczenki, Iwana Franki i Wasyla Stusa.

"Planeta Piołun" to wybór esejów pisarki z ostatnich 20 lat, w znakomitej większości poświęconych tematowi wolności. Wydana przez Agorę książka ukazała się w Polsce 23 lutego 2022 r., w przeddzień inwazji Rosji na Ukrainę. Tego dnia Oksana Zabużko przyleciała do Warszawy na jej premierę. Z czytelnikami spotkała się nazajutrz w Nowym Świecie Muzyki.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wieczór solidarności z Ukrainą w Teatrze Polskim w Warszawie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

tu

Data publikacji oryginału:

07.03.2022

Wątki tematyczne