EN
22.08.2022, 09:24 Wersja do druku

Warszawa. „We Will Rock You”. Powstaje polska wersja musicalu z największymi przebojami Queen

Inne aktualności

Teatr Muzyczny Roma w Warszawie ogłosił casting do nowego spektaklu. Będzie to polska wersja musicalu „We Will Rock You” z przebojami Queen. Pisze Łukasz Kamiński w „Gazecie Wyborczej”.

Krytycy swoje, a widzowie swoje. Gdy "We Will Rock You" trafił na scenę londyńskiego West Endu, dziennikarze nie zostawili na przedstawieniu suchej nitki. "Guardian" pisał, że przedstawienie jest bezlitośnie sztuczne i były to jedne z cieplejszych słów, jakie spadły na twórców "We Will Rock You". Tymczasem musical był entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność i podróżował po świecie, gościł m.in.: w Australii, Austrii, Brazylii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Republice Południowej Afryki, Szwajcarii, Szwecji, USA, na Węgrzech i we Włoszech. Twórcy podpisywali licencje na kolejne wersje w różnych językach. Wiosną 2023 roku odbędzie się polska prapremiera w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie.

"We Will Rock You" w Romie. Walka o wolność, miłość i rocka

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"We Will Rock You". Powstaje polska wersja musicalu z największymi przebojami Queen

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Łukasz Kamiński

Data publikacji oryginału:

20.08.2022

Wątki tematyczne