EN

15.06.2022, 10:11 Wersja do druku

Warszawa. Warsztaty przygotowane przez osoby uchodźcze i inne atrakcje. Rozpoczął się Refugee Fest

Inne aktualności

- Zapraszamy do współpracy Polaków i osoby uchodźcze. Słuchamy historii, wymieniamy się doświadczeniami, tworzymy opowieść. W ostatnich miesiącach przyjechało do nas najwięcej uchodźców w całej naszej historii, dlatego tegorocznym tematem jest otwieranie się na innych - mówi Weronika Chinowska, jedna z organizatorek Refugee Fest. Pisze Katarzyna Jaroch w „Gazecie Wyborczej - Stołecznej”.

Refugee Fest to festiwal organizowany w ramach Światowego Dnia Uchodźcy, który przypada 20 czerwca. Poprzez sztukę teatru, performance'u, jak i licznych warsztatów organizatorzy tworzą okazję do poznania uchodźców w Warszawie.

Pierwsza edycja Refugee Fest w Warszawie

W tym roku najważniejszą akcją artystyczną festiwalu będzie spektakl "Zapisz, że jestem", który jest jednocześnie przejazdem rowerowym spod Teatru Powszechnego w Warszawie na Jazdów. - Po drodze przystaniemy w trzech miejscach, gdzie będziemy wykonywać proste układy choreograficzne, czytać poezję twórców z krajów uczestników warsztatów. A pod wieczór na Jazdowie zaplanowaliśmy piknik performatywny oraz muzyczną improwizację grupy migrancko-uchodźczej z Warsaw Improvisers Orchestra i Sound in Space Orchestra - zapowiada Weronika Chinowska, jedna z organizatorek festiwalu. 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Warsztaty przygotowane przez osoby uchodźcze i inne atrakcje. Rozpoczął się Refugee Fest w Warszawie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Katarzyna Jaroch

Data publikacji oryginału:

14.06.2022

Wątki tematyczne