EN
17.03.2021, 15:12 Wersja do druku

Warszawa. Warszawska Opera Kameralna zachęca do oglądania wydarzeń online

Rok 2021 jest dla Warszawskiej Opery Kameralnej szczególny. To właśnie w tym roku obchodzi 60. rocznicę działalności, która zbiega się z 30. edycją Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie. To wyjątkowy czas: wypełniony premierami i kolejnymi twórczymi wyzwaniami.

fot. mat. Warszawskiej Opery Kameralnej

Zapraszamy do oglądania wydarzeń na scenach naszych teatrów oraz spektakli dostępnych online.

DRODZY WIDZOWIE, PRZYJACIELE WARSZAWSKIEJ OPERY KAMERALNEJ

Zgodnie z decyzją o czasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury w województwie mazowieckim, w dniach od 15 do 28 marca 2021 nie spotkamy się z publicznością na żywo. Ale nie przestajemy pracować – przygotowujemy nowe spektakle, koncerty i premiery, licząc na to, że już na początku kwietnia spotkamy się z Wami podczas wznowienia "Wesela Figara" W. A. Mozarta.

"WESELE FIGARA" PONOWNIE NA AFISZU WARSZAWSKIEJ OPERY KAMERALNEJ

Zabawna komedia w poważnym reżimie sanitarnym

Rzadki, a przez to ciekawy przypadek, gdy opera pokazuje, co dzieje się z kochankami po ślubie. Hrabia znudzony jest już nieco swoją Hrabiną i zaczyna uganiać się za innymi kobietami. Oto w skrócie treść Mozartowskiego dzieła, w którym męska chuć zderzona jest z kobiecym sprytem. Kto wygra? Wybaczą Państwo spoilerowanie, ale przecież to oczywiste, że w tym starciu panowie nie mają szans.

W inscenizacji Grzegorza Chrapkiewicza położono nacisk na wartką akcję, sceniczne gagi i wyraziste postaci. W naszym ujęciu ta opera komiczna naprawdę śmieszy. Mozart i jego librecista okazują się być autorami z ogromnym poczuciem humoru, choć potrafią być także serio, gdy przedstawiają szlachetną wspaniałomyślność kobiet.

Doskonałe dzieło, takaż inscenizacja z udziałem młodych ale wybitnych wykonawców, sprawiają, że ten spektakl jest naszym bestsellerem.

Zapraszamy do teatru: 9 i 10 kwietnia o godz. 19.00 i 11 kwietnia o godz. 18.00.

Bilety online

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne