03.07.2020, 15:58 Wersja do druku

Warszawa. W niedzielę koncert „Balkonowa Scena im. Jana Kiepury"

Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) organizuje w niedzielę koncert „Balkonowa Scena im. Jana Kiepury”, podczas którego przypomni występ polskiego śpiewaka na balkonie Hotelu Bristol. Z operetkowym repertuarem wystąpią artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

fot. Maria Wilma-Hinz

"Związek Artystów Scen Polskich zaprasza na koncert Balkonowa Scena im. Jana Kiepury już w najbliższą niedzielę, 5 lipca 2020 r. o godz. 18.00, kiedy to historyczny balkon warszawskiego Hotelu Bristol zmieni się w małą scenę operetkową" - napisała w przesłanej w piątek PAP informacji Maria Wilma z ZASP.

Wyjaśniła, że wydarzenie muzyczne "będzie nawiązywało do czasów, kiedy Jan Kiepura goszczący w tym hotelu, śpiewał na jego balkonie przed tłumem warszawiaków zgromadzonych na Krakowskim Przedmieściu".

Organizatorzy zaprosili do udziału w koncercie wybitnych artystów polskiej sceny operowej. "W najbliższą niedzielę, piękna architektonicznie bryła Hotelu Bristol stanie się tłem dla artystów z Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, których po raz pierwszy w Warszawie będzie można usłyszeć w niecodziennym dla nich, lżejszym operetkowym repertuarze" - napisała Wilma.

O godz. 18 pod Hotel Bristol, zabytkowym powozem podjadą artyści wcielający się w role Jana Kiepury i Marty Eggerth, rozpoczynając koncert umilający mieszkańcom miasta i turystom spacer po Trakcie Królewskim" - czytamy w zapowiedzi.

Źródło:

PAP

Autor:

Grzegorz Janikowski

Tematy w toku