EN
21.04.2022, 16:32 Wersja do druku

Warszawa. Transmisja Gali charytatywnej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej „МИ З ВАМИ / JESTEŚMY Z WAMI” - do północy

Jeszcze tylko dzisiaj do północy na naszym VOD i kanale YouTube obejrzeć można transmisję Gali charytatywnej МИ З ВАМИ / JESTEŚMY Z WAMI. Udało nam się zebrać fundusze, które za pośrednictwem Naszej Fundacji przekazane zostały na potrzeby dzieci z Ukrainy. Dziękujemy za wpłaty, ale też za wspólne przeżywanie wielkich emocji i wzruszeń. Dzięki Wam wybrzmiało prawdziwe dobro, prawda i piękno.

Inne aktualności

Przed premierą baletu Dracula

Na warstwę muzyczną baletu „Dracula” składają się utwory napisane przez Wojciecha Kilara na potrzeby filmu, ale także symfoniczne. Podczas preludium 24 kwietnia postanowiliśmy przedstawić Wam właśnie czysto klasyczne oblicze twórczości kompozytora. W „Kościelcu” odnajdujemy jego głęboką fascynację Podhalem, „Koncert fortepianowy” to synteza umiejętności fortepianowych Kilara i jego wiedzy na temat instrumentu, zaś Symfonia „Adwentowa” na chór i orkiestrę daje wgląd w głęboką religijność artysty.
Dyryguje Patrick Fournillier. Przy fortepianie Janusz Olejniczak.

Premiera

Głośny australijski spektakl Krzysztofa Pastora, którego prapremiera w Perth odbiła się szerokim echem, owocując kolejnymi realizacjami w Rydze i Brisbane, będzie miał swoją premierę w Warszawie już za tydzień! Brytyjski prawnik Jonathan żegna narzeczoną w Londynie i wyrusza w interesach do tajemniczego hrabiego Draculi w jego zamku w Transylwanii. Taki jest punkt wyjścia gotyckiego romansu baletowego Krzysztofa Pastora z muzyką Wojciecha Kilara i w malarskiej scenografii Phila R. Danielsa i Charlesa Cusicka Smitha. A jak rozwinie się ta opowieść w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego obejrzymy na naszej scenie już od 28 kwietnia. Dyryguje Patrick Fournillier.

Ruch w Wielkim

W pierwszej połowie maja do naszego repertuaru wraca jeden z kultowych spektakli Mariusza Trelińskiego – Traviata Giuseppe Verdiego. Bilety dostępne na stronie. W obsadach wspaniali artyści. Ale zanim wystąpią na naszej scenie, porozmawiamy z dwójką z nich 27 kwietnia o 18.30 w ramach cyklu „Ruch w Wielkim”. Gośćmi będą: Iwona Sobotka (Violetta Valéry) i Rafał Bartmiński (Alfredo Germont). Prowadzenie: Maciej Kucharski.
Zapraszamy do butiku, wstęp wolny!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne